SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

internet, festiwal, film dokumentalny, Alex Gibney, Gonzo

DOCBOAT/WARSAW NONFICTION E-FEST
Pierwszy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych w Internecie rusza 4 września i będzie trwać do końca miesiąca. Na stronie www.docboat.pl i w internetowym kinie www.iplex.pl bezpłatnie obejrzeć będzie można filmy dokumentalne z całego świata, w tym najlepsze produkcje z ostatnich dwóch lat prezentowane na festiwalach w Wenecji, Berlinale, Sundance, Locarno czy IDFA (Amsterdam).

Widzowie iplex.pl będą mieli szansę obejrzeć 60 filmów z całego świata, w tym 16 konkursowych obrazów walczących o GRAND PRIX VISTULA RIVER. Wręczona zostanie także Nagroda publiczności i Nagroda dla dokumentalisty o polskich korzeniach, który odniósł międzynarodowy sukces.

Już teraz zapowiedź festiwalu. Na stronie www.iplex.pl oglądać można bezpłatnie znakomity dokument „GONZO. Życie i twórczość dr Huntera S. Thompsona". Reżyser filmu Alex Gibney zdobył w 2008 r. Oscara za długometrażowy film dokumentalny "Taxi to the Dark Side".

DOCBOAT/WARSAW NONFICTION E-FEST finansowany jest przez Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy i objęty został patronatem m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Amnesty International, Polską Akcję Humanitarną, Polską Federację DKF i Media Desk. Swoje wsparcie zapewniło też Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Ambasada Amerykańska.

Patronaty medialne: FILM, Krytyka Polityczna, filmweb

DOCBOAT jest częścią transFORM
transFORM jest częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY WARSZAWA 2016/EUROPEJSKA STOLICA KULTURY/KANDYDAT
www.warszawa2016.pl/przemiany
www.przemianywisly.pl

festiwalowe kino
www.iplex.pl

producent festiwalu
Ragusa Film