SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

medytacja, muzyka medytacyna, joga, sanskryt, Osho, mantraDeva Premal & Miten są uczniami Osho. Swoją muzykę początkowo tworzyli tylko dla praktykujących jogę. Ale w nowocześnie brzmiące ragi i mantry wsłuchuje się także wielu innych ludzi. Dzięki nim odnajdują spokój umysłu. Bo mantra właśnie to znaczy: man- umysł, tra- wznieść, uwolnić. Te dźwięki leczą też ciało.


Byłam zachwycona, kiedy usłyszałam, jak Deva Premal śpiewa mantrę Gayatri. To mantra mocy: “Niech wszystkie istnienia na ziemi osiągną oświecenie”. Ale przecież nie rozumiałam sanskryckich słów. To głos Devy porywał.


"Połączyłaś się z mocą mantry Gayatri" – komentuje Deva moje zachwyty. "We wszystkich mantrach, które przychodzą z Indii jest moc, która wywołuje silną reakcję ludzi z naszego, zachodniego kręgu cywilizacji. Przemawiają do czegoś takiego, co sprawia, że wszyscy rozumiemy. Te dźwięki poruszają nas i odmieniają".


To działa jak leczenie dźwiękiem. Mantry pozwalają nam skontaktować się z naszą wewnętrzną ciszą, tym miejscem, w którym jesteśmy najbardziej sobą. Dźwięk niesie ze sobą jakość, która ma bardzo wielką moc wynikającą z sanskrytu. Wywołuje specyficznie uzdrawiający efekt w ciele. Dlatego jest tak wiele mantr, bo dotyczą różnych aspektów życia i różnych energii, które wpływają na ciało. Śpiewasz mantrę, nosisz ją ze sobą, pozwalasz jej rezonować , wibrować w twoim ciele i w twoim wnętrzu i przekształcać ciebie przez tę energię dźwięku. Dźwięk jest energią, tak jak światło. To uzdrawianie.


Możesz słuchać czy śpiewać różne mantry. Jeśli czujesz, że któraś cię przyciąga, to być może niesie ona ze sobą energię, której ci w życiu brakuje. Warto wtedy skoncentrować się na tej jednej i sprawić, by stała się regularną praktyką. To nie zrobi ci żadnej krzywdy, jeżeli będziesz słuchać rozmaitych mantr i pozwolisz im wszystkim, żeby pracowały dla ciebie i wywierały na ciebie błogosławiony wpływ.


Anna Ławniczak

Przeczytaj także Deva Premal & Miten: muzyka ciszyOsho, Deva Premal & Miten.