SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Data rozpoczęcia: 06.11.2009
Data zakończenia: 15.11.2009

Już 6 listopada rozpocznie się najważniejsze święto kina rosyjskiego w Polsce - trzeci Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik".
Na 10 dni Warszawa stanie się centrum kinematografii rosyjskiej. "Sputnik" to bezkompromisowe nowe kino, nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, kino młodych debiutantów, filmy konkursowe, retrospektywy mistrzów oraz klasyka kina rosyjskiego.

W czasie tegorocznego festiwalu zostanie pokazanych około 120 filmów. Wśród nich sekcja filmów krótkometrażowych, 20 filmów na 20-lecie Otwartego Rosyjskiego Festiwalu Filmowego Kionotawr, retrospektywa Pawła Łungina, Karena Szachnazarowa, polskie motywy na rosyjskim ekranie, "Złota piątka" oraz 15 filmów konkursowych, które będą walczyć o nagrodę Grand Prix Sputnik. Jury konkursowe składać się będzie z osób związanych z kinematografią oraz kulturą Rosji. Widzowie będą mogli zapoznać się z twórczością Wasilija Szukszyna oraz z dokumentami opowiadającymi o Andrieju Tarkowskim, a także spotkać się z Arsieninem Tarkowskim - synem Tarkowskiego oraz jego przyjacielem Aleksandrem Gordonem.

"Sputnik" to nie tylko filmy, to także szereg imprez towarzyszących. Wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne oraz panele dyskusyjne i spotkania z ludźmi kina rosyjskiego to tylko część atrakcji, która czeka na widzów festiwalu.

Kontynuacją warszawskiej edycji festiwalu będą jego repliki w dniach 13-26 listopada w 24 polskich miastach, m.in. w  Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Gliwicach, Częstochowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu.