SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

"Rano wstaję, poemat chwalę, biorę się za słowo jak za chleb" śpiewała kiedyś Elżbieta Adamiak piękny wiersz Jerzego Harasymowicza. Piosenkarki już wiele osób nie pamięta. Ale słowo zostało. Dlaczego niektórzy nie mogą bez niego żyć? Bo słowo: myśl, opowieść, słowny dowcip, książka, pamiętnik, dziennik, blog jest tworzywem wyrażania siebie, swojego stosunku do świata rzeczywistego albo kreowania świata własnego, jakiego nikt inny nie zna. ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PISARSKIE, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W LIPCU 2014 W UROKLIWYM HOTELU SPA NA WĘGRZECH.


Słowo umożliwia kontakt z ludźmi, opowiedzenie im o czymś ważnym, pięknym lub przerażającym albo banalnie zwykłym, ale tak, że się w tej zwykłości zakochają albo ją znienawidzą. W taką podróż pisarską chcemy Was zaprosić. Pisanie, to eksplorowanie siebie i świata, który nas otacza, dokumentowanie rzeczywistości i nieskrępowane szybowanie wyobraźni. Ale też rzemiosło. Będziemy więc wypuszczać się w nieznane, ale jedną nogą mocno stać na ziemi.


OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O KONTAKT Z ASLEMA TOURS,

TEL. 501 559 205, 515 292 302   www.aslematours.pl


Warsztaty poprowadzi ANNA ŁAWNICZAK, dziennikarka i blogerka.

Program warsztatów (zajęcia dwa razy dziennie po 2 godziny; trochę wykładu, przewaga ćwiczeń. Spotkania indywidualne z uczestnikami).

Pierwszy dzień: Dlaczego chcę pisać? Czym jest dla mnie pisanie? Jaki sposób pisania jest mi bliski?
Drugi dzień: Słowo, nasz środek wyrazu. Uroda słów. Na czym polega indywidualny styl. Jak twórczo używać słowa.
Trzeci dzień: O czym pisać czyli wybór tematu. Skąd czerpać inspiracje? Obserwowanie świata, doświadczanie. Dlaczego pisarzowi przydaje się empatia, poczucie humoru, współczucie i ostre spojrzenie? Zapisywanie i szkic opowieści.
Czwarty dzień: Mój bohater czyli jak stworzyć postać. O kim chcę pisać? Jak ominąć częste pułapki w tworzeniu postaci bohaterów?
Piąty dzień: Jak opowiadać czyli różne sposoby narracji i co z tego wynika.
Szósty dzień: Po co piszę? Konstrukcja tekstu, pointa.
Siódmy dzień: Podsumowanie - moja ścieżka pisarska.

Miejsce warsztatów: Hotel Lifestyle **** superior


Lifestyle Hotel **** superior położony jest pośród pięknych lasów i gór Matra. Usytuowany w odległości niecałych 90 km od gwarnego Budapesztu przenosi nas w strefę naturalnego piękna zapraszając do wędrówek, wycieczek rowerowych i pieszych. Hotel został otwarty w 2011 roku i dysponuje 114 pokojami dla niepalących, z samodzielną klimatyzacją, łazienką z prysznicem i suszarką, odbiornikiem TV z kanałami satelitarnymi, telefonem, mini-barem, sejfem i bezpłatną siecią Wi-Fi. Prócz pokoi standardowych i pokoi w amfiladzie hotel oferuje pobyty w : Junior suite ( 32-38 m2) składający się z sypialni i pokoju dziennego, którego standardowe wyposażenie uzupełnia sprzęt do przygotowania kawy/herbaty. Family suite (57 m2) z panoramicznym widokiem, dwiema sypialniami , dwiema łazienkami. W suite mogą mieszkać 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Lifestyle suite (47-52 m2) panoramiczny apartament z pokojem dziennym, sypialnia i dużą łazienką z jacuzzi.

Restauracja Aragonit z panoramicznym widokiem na otaczającą naturę może pomieścić do 220 gości. Przygotowywane tutaj dania są nie tylko ucztą dla podniebienia; podawane są w tak wysmakowanej formie, że same w sobie stanowią małe dzieła sztuki kulinarnej. Wina pochodzą z pobliskich winnic i są równie doskonałe, jak potrawy, którym towarzyszą.
Prawdziwą perełką i dumą hotelu jest pełna światła, przeszklona i wysmakowana kolorystycznie przestrzeń wellness zajmująca 1.200 m2. Specjaliści centrum używają do zabiegów tylko naturalnych składników przygotowanych na bazie ziół. Przestrzeń wellness zajmują: 2 wewnętrzne baseny, basen i sala zabaw dla dzieci, świat sauny, na który składa się sauna fińska, sauna organiczna i infra sauna i studnia lodowa. Mieszczą sie tu również również sale zapachowe, prysznice, łaźnia turecka, bar witaminowy, taras z łóżkami do opalania, panoramiczna sala gimnastyczna z wyposażeniem cardio, pokój do medytacji, pokoje do zabiegów dla dwojga, przestrzeń relaksacyjna i prywatna przestrzeń wellness.

Specjaliści z AMETHYST SPA oferują zabiegi na twarz i ciało, kosmetyczne i lecznicze - z glinką, ziołami (szałwia, rozmaryn, lawenda, rumianek, nagietek), z owocami (oczywiście, winogrona ale też jabłka, cytrusy i rokitnik), a nawet z warzywami ( pomidor, dynia), mączką zbożową, solą, czekoladą, oraz kamieniami (pałeczki ametystowe). Oferują także masaż podciśnieniem w specjalnych rękawach i masaże na każdą część ciała. Zaletą SPA jest niewątpliwie indywidualny dobór zabiegów i ich wykonanie zgodnie z potrzebami Klienta; bez gotowych, narzuconych procedur.

Centrum bazuje tylko na produktach organicznych, których linia została opracowana przez Dr. Violę Gyovai, biologa, kandydatkę do Węgierskiej Akademii Nauk i jednocześnie twórczynię nowej gamy naturalnych produktów pod marką Biola™ , będącą pierwszą, węgierską marką kosmetyków organicznych, nagrodzona certyfikatem Demeter.

Zabiegi, którym będziemy się poddawać bazują więc na kosmetykach w 100% naturalnych, bez żadnych konserwantów, sztucznych substancji zapachowych czy koloryzujących, zawierających jedynie ekstrakty z roślin i naturalne oleje. Nie ma mowy o manipulacjach genetycznych ani o testowaniu na zwierzętach. Będziemy w naprawdę dobrych rękach!


Termin: 6-13 lipca 2014
Grupa : 8-12 osób
Cena: 629 EUR od osoby obejmuje:
transfer z/na lotnisko w Budapeszcie
zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
bogate śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu
nieograniczone korzystanie z wellness Amethyst spa (sauna fińska, bio i infra, łaźnia parowa, studnia lodowa, taras wypoczynkowy, sala fitness, płaszcz kąpielowy)
koszt ubezpieczenia
koszt warsztatów pisarskich
opiekę pilota- organizatora Aslema Tours

Cena nie obejmuje:

kosztów przelotu (LOT ok. 700 PLN, Wizz Air ok. 440 PLN )
opłaty klimatycznej płatnej w recepcji - 400 Ft /doba/osoba (ok. 5,30 PLN)
dopłaty do pokoju jednoosobowego - 186 EUR

Dla zainteresowanych:
1. Degustacja wina połączona ze zwiedzaniem piwnic i opowieścią o ich zawartości. Koszt dojazdu/powrotu i degustacji - 28 EUR/ os.
2. Segway tour: 2 godziny zabawy i ruchu pośród wspaniałej scenerii. Wyjazd poprzedzony krótkim instruktażem; jedziemy za przewodnikiem, częściowo trasami off-road. Świetna zabawa, nowe doświadczenie. Koszt dojazdu/powrotu, instruktażu i jazdy z przewodnikiem - 59 EUR/os.

OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O KONTAKT Z ASLEMA TOURS,

TEL. 501 559 205, 515 292 302

www.aslematours.pl


ZAPRASZAMY!