SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Ledakh, Tybet, Kaszmir, buddyjski klasztor, buddyzm, buddyjskie stupy, murki modlitewne, aslema tours, Indie, Himalaje, Wyżyna Tybetańska, Chiny, gompam, czortenow, mani, trekking, Jezioro Pangong, Delhi, turystyka, wyprawa, podróż, namiotLadakh to jeden z ostatnich fragmentów wielkiego dziedzictwa kulturowego Tybetu. Niegdyś niezależne królestwo, w XIX wieku zaanektowane przez władcę Kaszmiru. Dziś to kawałek rdzennego Tybetu, którego nie zniszczyła okupacja chińska. Zapraszamy na trekking do Ladakhu, wśród pięknych plenerów, między buddyjskimi klasztorami, budyjskimi stupami i murkami modlitewnymi. Decyzję o wzięciu udziału w wyprawie trzeba podjąć do 20 maja.

Termin: 24.07–05.08.2010
Grupa: 5 osob
Cena: 1 690 USD + przeloty
Więcej na www.aslematours.pl
tel. 515 292 302

Latem – przełom lipca i sierpnia – chcę zorganizować wyprawę trekkingową do Ladakhu – na terenie Indii, za Himalajami, Zachodnia część Wyżyny Tybetańskiej. Kulturowo i etnicznie to Tybet – nienaruszony przez wieki (inwazja chińska tu nie dotarła). Kraina odcięta od świata przez lata, turyści przybywają dopiero od lat 70. Brak rozbudowanej infrastruktury powoduje, że podróżujemy z całym wyposażeniem, śpimy w namiotach, myjemy się w strumieniu (lub używamy nagrzanej wody) itp. Oczywiście cały nasz dobytek na mułach, idą z nami przewodnicy i opiekunowie, którzy nasz obóz rozbijają, gotują itp. Przepiękne plenery, odwiedzamy wioski, klasztory buddyjskie, których jest tutaj bardzo dużo.

Ladakh to położony na dużej wysokości pustynny region, otoczony zewsząd pozbawionymi roślinności górami. Zieleń spotyka się jedynie w dolinach rzek, gdzie usadowiły się malownicze wioski zamieszkałe przez ludność pochodzenia tybetańskiego. To region licznych buddyjskich klasztorów zwanych gompami, buddyjskich stup (czortenow) i długich murków modlitewnych (mani).

Trasa trekkingu – jedna z prostszych – max 4–5 godzin trekkingu dziennie, na wysokościach 3500–3750. Potem jedziemy nad Jezioro Pangong i przejeżdżamy przez najwyżej położoną przełęcz. Na koniec krótka wizyta w Delhi. Planuję małą grupę – 5 osób + ja.
Decyzję trzeba podjąć do 20 maja.

Sylwia Huber, Aslema Tours, tel. 515 292 302, www.aslematours.pl