SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

medycyna chińska, odmładzanie, starzenie, jin, jang, akupresura, dieta odmładzająca, masaż odmładzający, kolagen, hormony, fotostarzenie, starzenie hormnalne, starzenie genetyczne, zmarszczki, kurze łapki, uelastycznienie skóry, prasowanie zmarszczek, tai chi, chi kung, qi gong, feng shui, Małgorzata Szkurłatowska, rytuały chińskich cesarzowych, oczyszczanie organizmu, wątroba, nerki, zatrzymywanie wody, limfa, zastoje, nadmiar gorąca, nadmiar wilgoci, ostre przyprawy, pieprz, chili, pieprz cayenne, cynamon, imbir, twarz, diety detoksykujące, mikrozapalenie, skóra, młodość, upiększanie, dermatologia estetyczna, kosmetyki, odżywianie, zmarszczki, chirurgia plastyczna, rytuały, cesarzowaUroda i młody wygląd nie zależą tylko od jakości skóry czy typu cery. Gdy wątroba, żołądek i jelita nie pracują tak, jak trzeba, mamy przeciążone nerki i nie radzimy sobie z własnymi emocjami, gorzej wyglądamy i szybciej się starzejemy. Mistrzami w odnajdywaniu związków między pojawianiem się zmarszczek, plam czy wyprysków na skórze a stanem poszczególnych narządów i psychiki człowieka zawsze byli specjaliści medycyny chińskiej.


Małgorzata Szurłatowska, plastyczka z wykształcenia, a z zamiłowania i 15-letniej praktyki adeptka chi kungu, tai chi oraz specjalistka feng shui, zgłębiła tajniki chińskiego powstrzymywania procesów starzenia.

– Są proste, tanie i niezwykle skuteczne. Trzeba dodać, że nie są to wyłącznie zabiegi upiększające, ale również zdrowotne. Jeśli staną się codziennym nawykiem pielęgnacyjnym, jak mycie zębów na przykład, poprawa wyglądu będzie stała. Starzenie się jest nieuchronne, ale zmiany będą postępowały znacznie wolniej. Bez coraz droższych kremów odmłodzimy się o 5–15 lat – zapewnia Małgorzata Szkurłatowska. W Chinach nauczyła się sposobów dbania o urodę kiedyś zarezerwowanych dla chińskich cesarzowych, które słynęły z delikatnej cery i promiennego wyglądu do późnej starości.


Sztuka czytania z twarzy
Zachodnia medycyna rozróżnia kilka rodzajów starzenia się, między innymi: fotostarzenie spowodowane działalnością promieni słonecznych, hormonalne, genetyczne. Ostatnio wiele mówi się o wpływie medycyna chińska, odmładzanie, starzenie, jin, jang, akupresura, dieta odmładzająca, masaż odmładzający, kolagen, hormony, fotostarzenie, starzenie hormnalne, starzenie genetyczne, zmarszczki, kurze łapki, uelastycznienie skóry, prasowanie zmarszczek, tai chi, chi kung, qi gong, feng shui, Małgorzata Szkurłatowska, rytuały chińskich cesarzowych, oczyszczanie organizmu, wątroba, nerki, zatrzymywanie wody, limfa, zastoje, nadmiar gorąca, nadmiar wilgoci, ostre przyprawy, pieprz, chili, pieprz cayenne, cynamon, imbir, twarz, diety detoksykujące, mikrozapalenie, skóra, młodość, upiększanie, dermatologia estetyczna, kosmetyki, odżywianie, zmarszczki, chirurgia plastyczna, rytuały, cesarzowamikrozapaleń na kondycję skóry. I choć medycyna zachodnia także docenia rolę odżywiania i trybu życia dla zachowania młodości, w upiększaniu i odmładzaniu królują coraz bardziej wyrafinowane kosmetyki i rozwijające się nieustannie zabiegi dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Medycyna chińska patrzy na starzenie nieco inaczej. Dla niej starzenie może być jin albo jang. A to z kolei decyduje o rodzaju diety, doborze ziół i suplementów, które powstrzymują zachodzące procesy. Typ starzenia można wyczytać z wyglądu twarzy. Spójrz, gdzie są zmarszczki i przebarwienia, jaką mają głębokość. Które pojawiły się pierwsze, a które później.


Uważnie spoglądając w lustro i porównując swoją twarz dzisiejszą do tej sprzed paru lat, można postawić własną diagnozę. Co więcej, obserwując własną twarz, możemy natychmiast reagować na to, co się na niej dzieje. Przy odrobinie wytrwałości nauczymy się te zmiany rozpoznawać i dostosowywać jedzenie oraz kosmetyki do aktualnych potrzeb ciała.