SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

kwasy, złuszczanie kwasami, odmładzanie, przebarwienia, trądzik, przeciwzmarszczkowyKwasy - cud kosmetyki! Nieustannie udoskonalany i uzupełniany. Złuszczanie kwasami odmładza, odświeża, kwasy są batem na trądzik oraz przebarwienia i kojącym dotykiem dla cery wrażliwej i naczyniowej. Skóra lubi je szczególnie jesienią i wiosną.


Kwasy rozjaśniają cerę, pomagają pozbyć się zaskórników oraz zmian trądzikowych, walczą z przebarwieniami, nawilżają skórę i łagodzą oraz wzmacniają skórę naczynkową. No i odmładzają! Większość kwasów stosowanych w kosmetyce pobudza do działania komórki produkujące kolagen i elastynę. Złuszczanie więc nie tylko wygładza powierzchnię skóry pozbawiając ją zbędnych zrogowaciałych komórek naskórka, ale też sprawia, że staje się ona bardziej napięta i elastyczna. A to wszystko przebiega bezboleśnie i niemal niewidocznie. Podczas zabiegu czujemy lekkie mrowienie lub igiełki na powierzchni (a i to nie wszyscy). Skóra może się przejściowo nieco zaczerwienić, co mija po kilkunastu minutach lub kilku godzinach. To zależy od kwasu, jego stężenia i pH oraz indywidualnej wrażliwości. A potem jest już tylko pięknie!


CHCESZ POZBYĆ SIĘ ZMARSZCZEK, MIEĆ GŁADKĄ I ROZŚWIETLONĄ SKÓRĘ?
ZAPRASZAMY NA KURACJĘ KWASAMI. PRZYGOTOWALIŚMY PAKIETY PROMOCYJNE. CUD PIĘKNOŚCI - GABINET KOSMETYCZNY, UL. NARBUTTA 77, 02-524 WARSZAWA, TEL. 505 702 127.
www.cudpieknosci.pl

Kwasy. Kosmetyk stary jak świat
Kwasy, z owoców, trzciny cukrowej i kory wierzby oraz z octu, wina czy mleka, kobiety od zawsze stosowały do upiększania. Dziś mechanizm ich działania zbadany został i potwierdzony przez naukę. Możemy dzięki temu stosować wyższe stężenia i mieszanki różnych kwasów, dostosowane do rozmaitych potrzeb skóry i celów jakie chcemy osiągnąć. Dziś w kosmetyce stosowane są głównie trzy rodzaje kwasów. AHA, czyli alfahydroksy kwasy - należą do nich kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, winowy, cytrynowy.

BHA, czyli betahydroksykwasy, których najbardziej znanym i jedynym stosowanym w kosmetyce reprezentantem jest kwas salicylowy.
PHA, czyli polihydroksykwasy, np kwas laktobionowy, glukonolakton.
Kwas pirogronowy, który jest alfa-ketonokwasem zawartym w jabłkach sfermentowanych owocach i occie.

Kwasy - jakie i dla kogo?
Chcesz wyglądać świeżo i młodo, sprawić żeby skóra stała się bardziej świetlista i gładka - wybierz kurację kwasem migdałowym. Jego działanie jest stopniowe, nieco wolniejsze niż innych, ale za to kwas nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć i kurcję można przeprowadzić w dowolnym momencie, bo nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia przebarwień po wyjściu na słońce.

Zależy ci na kuracji odmładzającej, likwidacji drobnych niedoskonałości i pytkich przebarwień? Masz skórę dojrzałą, nieco zwiotczałą? Wybierz kurację kwasem glikolowym. Działa szybciej i jest silnym bodźcem dla komórek produkujących włókna elastyczne. Powoduje, że skóra właściwa, która z wiekiem staje się coraz cieńsza i słabsza, robi się grubsza i mocniejsza. Kwas glikolowy niweluje również płytkie przebarwienia oraz działa nawilżająco (stymuluje powstawanie zatrzymujących wodę mukopolisacharydów). Szczególnie korzystne jest stosowanie mieszanki kwasu glikolowego z mlekowym, który ma najsilniejsze ze wszystkich kwasów właściwości nawilżające.

Masz tłustą skórę, skłonności do powstawania zaskórników i zmian trądzikowych lub zapalenia mieszków włosowych? W twoim przypadku najlepiej sprawdzą się kwasy: pirogronowy, azelainowy i salicylowy. Najlepsze efekty daje kuracja koktajlem stanowiącym połączenie wszystkich tych kwasów. Wzajemnie bowiem wspomagają one swoje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, regulujące wydzielanie sebum i zmniejszające rogowacenie ujść mieszków włosowych co zapobiega powstawaniu zaskórników i stanom zapalnym mieszków. Poza tym kwas pirogronowy i azelainowy zapobiegają powstawaniu przebarwień oraz likwidują już istniejące, zarówno te pozapalne jak i spowodowane przez nierównowagę hormonalną.

Dla cery wrażliwej i naczynkowej najlepsze będą polihydroksykwasy: glukonolakton i kwas laktobionowy oraz kwas azelainowy. Polihydroksykwasy nie mają  właściwości drażniących, choć delikatnie złuszczają naskórek. Glukonolakton wzmacnia mechanizmy obronne skóry, jej zdolności przeciwzapalne oraz naprawcze. Sprawia, że naskórek skuteczniej pełni rolę bariery ochronnej. Działa także nawilżająco. Kwas laktobionowy hamuje działanie szkodliwych enzymów, które są powodem powstawania zmarszczek i teleangiektazji (rozszerzonych naczynek krwionośnych). Wzmacnia barierę naskórkową, nawilża i ma działanie antyoksydacyjne. Kwas azelainowy z kolei działa przeciwzapalnie i zmniejsza nadwrażliwość skóry. Jest szczególnie polecany dla osób z trądzikiem różowatym.

Twój problem to przebarwienia? W kuracji można zastosować kwas azelainowy, który hamuje działanie tyrozynazy - enzymu uaktywniającego melaninę oraz hamuje nadaktywność melanocytów. Kwas azelainowy można połączyć z pirogronowym, który także wykazuje działanie rozjaśniające przebarwienia. Innym sposobem jest zastosowanie koktajlu kwasu migdałowego z laktobionowym wzbogaconego np. alfa-arbutyną, czynnikiem hamującym działanie tyrozynazy.

Kwasy bez skazy. Czy to prawda?
Eksfoliacja kwasami to jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych, dających wspaniałe efekty. Nie ma jednak róży bez kolców. Kuracje kwasowe, z wyjątkiem zabiegów z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami, można wykonywać tylko wiosną i jesienią, kiedy nie wychodzimy na słońce. W przeciwnym razie mogą stać się przyczyną powstawania przebarwień. Jeśli dobrze wybierzemy porę kuracji i pamiętamy o stosowaniu przy wyjściu na dwór kremów z wysokim filtrem (co najmniej SPF 30) przez cały okres trwania kuracji i do trzech tygodni po jej zakończeniu, to zyskamy dzięki kwasom samo dobro. Drugą niedogodnością podczas kuracji kwasami może być przejściowy wysyp drobnych krostek, który występuje u części osób po pierwszym zastosowaniu kwasów. Skóra, po otrzymaniu silnego bodźca, intensywnie się oczyszcza. Najlepiej zostawić ją w spokoju, aż do następnej aplikacji kwasu. Zmiany ustąpią samoistnie, odsłaniając odnowioną, świetlistą i odmłodzoną skórę.

Anna Ławniczak

CHCESZ POZBYĆ SIĘ ZMARSZCZEK, MIEĆ GŁADKĄ I ROZŚWIETLONĄ SKÓRĘ? ZAPRASZAMY NA KURACJĘ KWASAMI. PRZYGOTOWALIŚMY PAKIETY PROMOCYJNE. CUD PIĘKNOŚCI - GABINET KOSMETYCZNY, UL. NARBUTTA 77, 02-524 WARSZAWA, TEL. 505 702 127. www.cudpieknosci.pl