SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

żurawina, maseczka, domowa maseczka, balsam, krem do rąk, żurawinowa pasta do zębów, pasta do zębów, wybielanie zębów, płytka nazębna, maska do cery trądzikowej, kompres wybielający, urolodzy, stomatolodzy, kwasy owocowe, witamina C, zębyZnasz ją pewnie z tabletek i naparów zwalczających zapalenie pęcherza. Ale żurawina ma wiele do zaoferowania skórze. Leczy trądzik, rozświetla szarą cerę, koi odwodnioną i rozjaśnia przebarwienia. Są w niej słynne odmładzające przeciwutleniacze: antocyjany oraz witamina C. Żurawina zapewnia też piękny biały uśmiech, bo broni zęby przed powstawaniem osadu.


Żurawinę od dawna polecają urolodzy, bo uniemożliwia bakteriom osadzanie się na ściankach pęcherza i tworzenie kolonii wywołujących stany zapalne. Ale pogryzanie tych smacznych czerwonych owoców może zastąpić pastę wybielającą do zębów. Dentystów zainteresowało, dlaczego plantatorzy uprawiający amerykańską żurawinę mają zdrowe i wyjątkowo białe zęby. Zaczęli badać to zadziwiające zjawisko i odkryli, że substancje roślinne z żurawiny, nazywane NDM, tworzą na zębach, tak jak w pęcherzu, niewidzialną powłokę uniemożliwiającą bakteriom przyleganie do ich powierzchni. W ten sposób ograniczają tworzenie się płytki nazębnej, zapobiegają powstawaniu kamienia i osadzaniu się barwnika z kawy, herbaty, czerwonego wina czy buraczków. Do tego żurawina jest bogatym źródłem witaminy C i kwasów owocowych, które wspaniale wybielają szkliwo.

Ten sam zestaw, witamina C + kwasy owocowe, jest świetny dla skóry. Maseczka ze świeżych lub suszonych owoców (namoczonych w wodzie i zmiksowanych na papkę), nadaje skórze blask i wyrównuje koloryt. Stosowana regularnie raz na tydzień może rozjaśnić plamy i piegi, które są na dłoniach. Takie zmiany barwnikowe pojawiają się często po nieostrożnym opalaniu i trudno je wywabić za pomocą tradycyjnych kosmetyków. Żurawina, jak wiele innych czerwonych owoców ma także związki roślinne, które są przeciwutleniaczami i chroniąc komórki skóry przed zniszczeniem konserwują młodość. 

Najbardziej jednak maseczki żurawinowe cieszą się uznaniem osób, którym dokucza trądzik. Dziś to nie tylko nastolatki. Wypryski i krostki atakują kobiety w każdym wieku. Czerwone owoce, a do nich należy żurawina, posiadają zdolności bakteriobójcze i grzybobójcze. Jednocześnie zwężają ujście porów i regulują pracę gruczołów łojowych. Witamina C rozjaśnia zaskórniki, powodując, że są one mniej widoczne, a po dłuższym stosowaniu maseczek i okładów z soku żurawinowego znikają całkowicie.

Żurawina to prawdziwe dobrodziejstwo dla łasuchów. Suszone owoce są wspaniałą, niskokaloryczną i bardzo zdrową przegryzką. Wystarczy porównać: mała miseczka chrupek ziemniaczanych, którą zjesz w ciągu kilku minut ma 500 kcal. Taka sama ilość suszonek żurawiny to zaledwie 80 kcal. Twardawe owoce żuje się znacznie dłużej i na długo zaspakajają uczucie głodu.