SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

cień do powiek, makijaż, kreska, eyeliner, szminka, błyszczyk, oczy, usta, powieki, cera, podkład, kosmetyki, Dior, Chanel, Guerlain, Givenchy, Bourjois, John Galliano, Jolanta Potrzebowska, wizaż, charakteryzatorka, kosmetyczkaKiedy yuppies zarabiali krocie, moda zmiotła papuzie oczy i czerwień szminek makijażem no make-up. Dziś, gdy raczej cienko przędziemy, każe kobiecie być damą, księżniczką, aktorką albo rajskim ptakiem. Tej jesieni każdy z kreatorów wielkich firm kosmetycznych dodaje do makijażu jakąś historię i stara się oderwać nas trochę od rzeczywistości. Przyda się w życiu trochę poezji, zabawy i marzeń na jawie. Ważny też jest konkret, czyli jak przerobić zwykłe oczy na modne smoky eyes.

Olivier Echaudemaison z Guerlaina inspiruje się carskim dworem z całym jego przepychem. Jego przepis na jesienny makijaż to jasna, zarumieniona słowiańska cera i kolory oberżyny, ochry oraz różu albo jesiennych brązów oraz złota do malowania oczu. Nicolas Degennes z Givenchy pokazuje kobietę subtelną i romantyczną, coś pomiędzy prerafaelicką pięknością i Audrey Hepburn. Oczy w oprawie pastelowych, perłowych błękitów lub różów. John Galliano z Diora ciągnie nas do klubów jazzowych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. W jegocień do powiek, makijaż, kreska, eyeliner, szminka, błyszczyk, oczy, usta, powieki, cera, podkład, kosmetyki, Dior, Chanel, Guerlain, Givenchy, Bourjois, John Galliano, Jolanta Potrzebowska, wizaż, charakteryzatorka, kosmetyczka wersji bardzo mocno podkreślone są zarówno oczy jak i usta. Peter Philips z Chanel zabiera w estetyczną podróż do Wenecji w wersji miłosno-poetyckiej z lekką domieszką karnawału albo romantyczno-mroczne klimaty Noir Obscure. Makijaż jest w kolorach wody lub po prostu czarny. Na tym tle, niczym motyl, lśni szmaragdowa kolekcja Bourjois – Fashion Paradise czyli rajski ptak w miejskiej dżungli.

Jesienna twarz jest jasna. Najmodniejsza cera ma odcień porcelanowej bieli z różowawym odcieniem i lekkim rumieńcem. Tej jesieni przyjaźnimy się z różem na policzki. Ale wyraz twarzy nie może być zbyt drapieżny, dlatego malujemy kolorki dokładnie na kościach policzkowych i lekko rozcieramy. Żadnego przeciągania pędzlem w kierunku skroni, jak to było modne w latach osiemdziesiątych.