SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Vox Angeli, Gloria, Sony Music, Let it be, The Beatles, Blowin in the Wind, Bob DylanAnielskie głosy

Vox Angeli to francuska grupa wokalna składająca się z sześciu dzieciaków w wieku 12- 15 lat. "Gloria" to trzeci ich album. Dwa poprzednie sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona, co od razu ustawiło ich wysoko na liście najlepiej sprzedawanych płyt we Francji.


Dzieciaki śpiewają kapitalnie, czyściutko, można rzec krystalicznie. Album "Gloria" składa się z dziesięciu bardzo popularnych utworów, by wymienić tylko "Let It Be" Beatlesów, "Blowin In The Wind" Boba Dylana czy znaną religijną pieśń "Amazing Grace", którą wykonywali Judy Collins, Elvis Presley i wielu innych. Jednak wersje Vox Angeli wypadaja bardzo korzystnie, gdyż zespół nie sili się na jakieś wyszukane aranżacje, lecz wygrywa poprzez prostotę i iście anielski śpiew. I to jest główna zaleta tej pięknej płyty.


Sławomir Zygmunt


*Vox Angeli "Gloria", Sony Music