SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Halloween, Święto Zmarłych, Edward Stachura, cmentarz, Wszystkich Świętych, fiesta, grób, groby, ogniki, płomyki, znicze, memento, Miłość jest, 1 listopada, pierwszego listopada, Małgorzata Kalicińska, saga, Nad Rozlewiskiem, psy, schronisko, buda, wsie, wieniec, choina, miłość, ciepło, klip, wiersz, Sławomir Zygmunt, StedAmerykanie mają Halloween, Latynosi fiestę na grobach. A ja lubię zapach opadłych liści mieszający się z choiną z wieńców i jedyną w swoim rodzaju wonią chryzantem na naszych cmentarzach. A nade wszystko ogniki zniczy. Te płomyki to jednocześnie memento dla tych co odeszli i ciepło miłości tych, co zostali.


Pierwszego listopada, kiedy już wrócicie z cmentarzy posłuchajcie utworu "Miłość jest..." do wiersza Edwarda Stachury śpiewanego przez Sławomira Zygmunta i obejrzyjcie piękny klip zrobiony przez Krysię Gębską.

A teraz trochę prozy. Pisarka Małgorzata Kalicińska (saga "Nad rozlewiskiem") poleca waszej pamięci wszystkie psy, które niechybnie będą marzły tej zimy w wielu nieocieplonych budach na wsiach i w biedujących schroniskach. Jeszcze jest pora, by wyłożyć troche grosza albo pozbierać stare koce, kołdry i ręczniki do wymoszczenia bud.

Anna Ławniczak