SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Każdy ma galerię nietrafionych prezentów. Chyba, że posiadł sztukę recyclingu i zręcznie puszcza gifty w powtórny obieg. Czemu dajemy sobie rzeczy niepotrzebne, pierwsze z brzegu albo kompletnie od czapy?


a. Bo zupełnie nie znamy osoby, którą obdarowujemy; b. kierujemy się tym, co nam się podoba; c. nie zadajemy sobie pytania, co mogłoby sprawić tej osobie przyjemność; d. boimy się zaryzykować i wybieramy prezent konwencjonalny e. ten ktoś kompletnie nas nie obchodzi... Tyle powodów na gorąco przyszło mi do głowy. Ale ten najważniejszy jest chyba taki, że po to by zrobić dobry prezent, trzeba o kimś komu go kupujemy pomyśleć. Zadać sobie trud zdobycia o nim informacji, pociągnąć za język, wyciągnąć wnioski z tego co mówi i pokazuje. Ruszyć głową, sercem i intuicją. Trzeba przynajmniej trochę wyskoczyć z siebie i zająć się innym. A potem wystawić się na ryzyko, bo zawsze możemy jednak nie trafić i w oczach obdarowanego ujrzeć rozczarowanie. I poczuć się nie w porządku. Ale z drugiej strony można też sprawić nieziemską radość. kto by pomyślał, że rola Mikołaja to funkcja podwyższonego ryzyka.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna