SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, luty, serduszko, Święty Walenty, walentynki, walentynka, miłość, miłosne gadżety, sklep, niepokochany, odrzucony, serce, uczucie, nauczyciel, koty, cats, love, symbol, śnieg, zakochani, serceLuty zrobił nam się czerwonym miesiącem. Jest cały w serduszka, bo walentynki widać na długo przed czternastym. I jeszcze długo po, kiedy trwa wyprzedaż serc zignorowanych przez tych, co się nie dają wkręcić Świętemu Walentemu oraz smętne oczekiwanie walentynek, których nikt nie chciał albo nie miał komu ofiarować.


Zawsze, kiedy na nie patrzę, myślę nie o zakochaniu tylko o niespełnionej miłości. Ale od jakiegoś czasu nie jest mi już tak przykro jak kiedyś. Miłosne gadżety poniewierające się gdzieś w kącie sklepu już nie są dla mnie symbolem odrzuconych i niepokochanych. To raczej przypomnienie, że zanim zaczniemy żądać miłości od świata, trzeba rozgrzać i otworzyć własne serce. Jeśli tego nie zrobimy, żadne walentynki nie pomogą. Zmrożone serca wchłoną każdą ilość uczuć, ale ciągle będzie im mało i nie to, albo nie tak, jakby chciały. Świetnym nauczycielem miłości są koty, które nie zniżają się do nadskakiwania, stawiają swoje warunki, ale są kiedy ich potrzebujemy. I takich nauczycieli życzę wszystkim zmarzniętym sercom.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna