SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, Jan Paweł II, serce, ból, śmierć, 10 kwietnia, ciężki czas, kruchość życia, punkt widzenia, odrodzenie, miesiąc pamięci narodowej, promienna gwiazda, słowa, breakdance, rozum, bunt, szukanie winnych

Kwiecień, choć to początek odrodzenia w naturze, zrobił nam się miesiącem pamięci narodowej. W tym roku jest jednak półsłoneczny. Nie będzie mszy żałobnych w rocznicę śmierci Jana Pawła II, bo jego promienna gwiazda jest już w niebie. I można sobie tylko życzyć, by był przy nas stale. By jego słowa i przesłanie łagodziły ludzkie serca.


Trudniejsza będzie inna rocznica, ta z 10 kwietnia. Myślę, że to będzie ciężki czas dla wszystkich, którzy stracili wtedy swoich bliskich. Jak nic zacznie się wokół katastrofy kolejny polityczny breakdance. A może patrzę na to za bardzo z własnego punktu widzenia? Współczuję, zamyślam się nad kruchością życia, rozumiem bunt i szukanie winnych, ale nie chcę już słuchać słów, które sieją nienawiść. 

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna