SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, obrazy, oczekiwania, recepty, schematy, serce, fotoplastikon, mozaika, gwarancja, prowokujące, krzepiące serce, recepta, schemat, odkrywanie, subtelność, obrazy

Przyszło mi do głowy ostatnio, że kompletnie rozmijam się z oczekiwaniami ludzi. Przynajmniej ich dużej części. Żeby kogoś obeszło to, co ktoś inny pisze i mówi, musi być mocne, jednoznaczne, najlepiej prowokujące.


A mnie najbardziej bawi odkrywanie subtelnych powiązań i skomplikowanych obrazów, pełnych szczegółów, wielostronnych. Takich, co to nie da się powiedzieć: ładne albo brzydkie, dobre czy złe, tak albo tak. To mało widowiskowe i mało krzepiące serca, bo wychodzi, że nie ma recept, schematów, gotowych ścieżek, którymi można iść z gwarancją dotarcia do celu. Ale co ja na to poradzę, że życie to taki fotoplastikon, w którym ciągle pojawiają się nowe obrazy i na dodatek, każdy widzi trochę inną mozaikę?

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna