SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, dziennikarka, koleżanka, media, choroba medialna, ptasia grypa, E.coli, serwis, news, dziennik, epidemia, zagrożenie, śmierć, Irwin Shaw, Irvin Shaw, apokalipsa, strach, specjalista, histeria, sensacja, lęk, afera, Sławek Zygmunt, Czas płynie i zabija rany

Czasem mi głupio, że jestem dziennikarką. Moja koleżanka, biolog, mówi, że jesteśmy specjalistami od nowej jednostki chorobowej - chorób medialnych. Tak było z ptasią grypą, tak samo jest z E.coli. Serwisy newsowe i dzienniki stawiają nam włosy na głowie zachłystując się straszącymi słowami: epidemia, zagrożenie, śmierć.


Wiadomości to, jak celnie napisał w jednej ze swych książek Irwin Shaw, codzienna dawka apokalipsy. Bo strach lepiej się sprzedaje niż spokój i rzeczowość. Ja się takimi akcjami nie przejmuję, dzielę napięcie przez cztery i oceniam realność zagrożenia. Albo pytam mądrego specjalisty. Ale kiedy widzę, jak takie histeryczne podawanie wiadomości podnosi poziom lęku u moich, co wrażliwszych bliskich, to robi mi się słabo. Dopóki jednak większość widzów i czytelników potrzebuje sensacji, strachów i afer, media będą ich tym karmić. Prawo podaży i popytu. Dla równowagi posłuchajcie pięknej piosenki "Czas płynie i zabija rany" w wykonaniu Sławka Zygmunta.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna