SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, Rada Starszych, rada starszych okrąża świat, Babcie, Dziadkowie, szamanki, Biosfera, Czterej Pancerni i Pies, Rudy, kapitan Kloss, Szarik, Hitler, festiwal Festiwal Integracji Ciała, Duszy i Umysłu, Nowe Kawkowo, lato, wakacje, Berlin"Rudy" ruszył na Berlin, to znak że zaczęły się wakacje. Jeśli któregoś roku pod koniec czerwca z telewizora nie rozlegnie się szczekanie Szarika, padnie na nas blady strach, że lato zostało odwołane. Tak przynajmniej twierdzi Sławek i podśpiewuje: „Deszcze niespokojne potargały... wojnę”.


Deszcze i owszem są, taka uroda polskiego lata. Ale podczas gdy Szarik z kapitanem Klossem po raz kolejny pogonią kota Hitlerowi, dzieje się mnóstwo gorących zdarzeń. Już za chwilę przyjeżdżają do Polski Babcie i Dziadkowie, czyli Rada Starszych, z nauką, nadzieją i wizją lepszego świata. 28 czerwca wykład w Warszawie, w Biosferze (info www.sabatnik.pl). A zaraz potem III Festiwal Integracji Ciała Duszy i Umysłu w Nowym Kawkowie
(info www.tuiteraz.eu).

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna