SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, wulkan, spokój, adrenalina, bungie, survival, prawo, dżungla, węże, kosmos, finanse, rejs, polowanie, biblioteka

Zawsze wydawało mi się, że chcę mieć święty spokój. I nigdy go nie mam, bo wybrałam zawód niespokojny z założenia. I jak się dobrze przyjrzeć, to kiedy mało się dzieje, wręcz szukam sytuacji, które podnoszą poziom adrenaliny. Daleko mi do skoczków na bungie i survivalowców, nie ciągnie mnie do samotnego rejsu dookoła świata ani polowania na jadowite węże w dżungli, i nie rezerwuję wakacji w kosmosie, nie tylko z powodu braku odpowiednich zasobów finansowych.


Ale w bibliotece też bym pracować nie mogła. A jednak ciągle wydaje mi się, że byłabym szczęśliwsza mając święty spokój. Kiedy sobie o tym wszystkim myślę, to włos mi się jeży. Jak można ustanawiać prawo, podejmować decyzje dotyczące życia wielu osób, jeśli człowiek sam do końca nie może rozeznać czego chce, czego potrzebuje i co właściwie jest dla niego dobre? Bo przecież nie ja jedna składam się z kilku postaci, które ciągną w różnych kierunkach. To właściwie CUD, że świat, ten duży i ten mały w nas, mimo wszystko kręci się do przodu.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna