SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

wakacje, słońce, pożegnania, rozstania, stan umysłu, kalectwo, rezygnacja, doświadczenie, krajobrazy, pomysły, bunt, lęk, kolorKoniec wakacji. To taki czas, kiedy jedni cieszą się, że wracają do domu, inni muszą powiedzieć do widzenia. Pożegnać się z miejscem, w którym byli z ludźmi. Ja okropnie tego nie lubię. Gdy coś się kończy i trzeba coś zmienić. Wyjechać, wrócić, rozstać z przyzwyczajeniami, jakąś rutyną codzienną, nawet z pracą. To chyba jakiś rodzaj kalectwa, bo diabelnie utrudnia życie.


Taki lęk przed pożegnaniami kończy się często porzuceniem, żeby tylko nie przeżywać trudnych uczuć związanych z rozstaniem. A przecież wszystko mija i dzięki temu właśnie spotykamy nowe doświadczenia, ludzi, stany umysłu, idee, pomysły, krajobrazy. Trzymanie się czegoś kurczowo oznacza stagnację, rezygnację z tego, co jest za kolejnymi drzwiami. Zazdroszczę tym, co urośli duchowo tak, że bez buntu i lęku przyjmują zmienność. Takim, co potrafią się przywiązać i odwiązać, miękko, bez zranień, za to z nowym kolorem we własnej duszy.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna