SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

CUDny liść. Foto: Boogy_Man

Mój storczyk na parapecie zbiera się do zakwitnięcia. Zupełnie nie wiem dlaczego, bo w natłoku zajęć zupełnie olałam jego potrzeby. Nic suchego nie wycięłam, w ogóle go nie podlewałam, nie mówiąc już o zasilaniu nawozem. A on, od chwili gdy zaczęły grzać kaloryfery i w pokoju zrobiło się sucho jak na Saharze, wypuścił trzy pędy, na których puchną pąki.


Ruszyło mnie sumienie i zaczęłam mu dostarczać wodę. Lubię go coraz bardziej, bo jest ucieleśnieniem poglądu, że nawet w najgorszych warunkach zdarzają się jednostki, które kwitną. Determinacja? Witalność? Siła? Nie wiem, co o tym decyduje, ale okiem nieuzbrojonym widać, że niektórym się udaje dopiąć swego. Gapię się na coraz większe pąki i inspiruję. Jak taki storczyk może, to dlaczego nie ja?

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna