SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Mowa kolorów, kolory mówią, znaczenie kolorów, jesień, achromatopsja, kolory, żółty, pomarańczowy, czerwony, brąz, złoty,

Zrobiło się akwarelowo. Chyba na osłodę natura daje jesienią tyle złota, żółci i czerwieni. Żeby można się było nakarmić energetycznymi kolorami na nadciągający czas szarości. Jeśli starość mierzyć niechęcią do zimy, to ja już jestem staruszką, bo coraz gorzej znoszę chlapę, ciapę, łyse drzewa i ciemności o trzeciej po południu. Póki więc jeszcze słońce przebija się przez chmury i jesienne mgły, które zresztą są tak cudnie impresjonistyczne, otwieram oczy najszerzej jak tylko o tej porze roku potrafię.


Istnieje tylko październik, ze swoją ciepłą, otulającą paletą kolorów. Żółty to ponoć kolor uwodzenia, twórczości, mądrości i komunikacji. Pomarańczowoczerwony pobudza, jest namiętny, zachęca do jedzenia i towarzystwa.  Czerwony to kolor dawania, ma jednak w sobie energię i miłości, i gniewu. Podgrzewa uczucia i podnosi ciśnienie. Brązy są symbolem trwałości, niezawodności i stabilności. Złoto to znak bogactwa i zapowiedź lepszych czasów. Ktoś tu mówił o trudnej jesieni? Chyba cierpi na achromatopsję*.

*Choroba objawiająca się ślepotą barw.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna