SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

śnieg, depresja, pogoda, śnieg w październiku, klimat, ocieplenie klimatu, chandra

Śnieg?! W październiku to czysta depresja. Przynajmniej dla mnie. Co za pogoda! Przeskok z jesieni pełnej złota, żółci, brązów i czerwieni prosto w środek zimy, to dla mnie zbyt ekstremalna zmiana klimatu.


Śnieg w październiku to świetna pogoda na zrzędzenie (no i gdzie to ocieplenie klimatu?), paranoiczną wizję dziejów (los to zawsze człowiekowi potrafi dokopać), smutek, chandrę i spleen (hej! Mały konkurs: co to znaczy spleen? Nie chodzi o śledzionę). Pełzająca depresja skłoniła mnie do porządków w szafie (rusz się kobieto, nie wpadaj w depresję!). Przeznaczyłam do recyclingu i upcyclingu dwie siatki ciuchów, co zmieniło pełzającą depresję w depresję głębinową. Odchodzenie ciuchów, których już nie założę, bo będę wyglądała jak dzidzia piernik, to ciemna strona dojrzałości. Wszystko przez ten śnieg. Nie mógł poczekać w chmurach do grudnia? Przecież mamy ocieplenie klimatu, do diabła!Gwiazdkowa biel ma zupełnie inne zabarwienie emocjonalne! Wtedy jest pogoda na radość. Na Fb ktoś puścił złotą myśl: „Życie nie polega na tym, by przeczekać burzę, tylko by tańczyć w deszczu”. Ale śnieg to całkiem inna forma skupienia. I wody i duszy. Taki klimat.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna