SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Czekając na Godota, wiosna, gejzer, radość, śnieg, ekonomia, kania, bankructwoOby nie na Godota! Podobno jeśli się na coś długo czeka, to potem mocniej się z tego cieszy. No, to tegoroczna wiosna będzie dla wszystkich gejzerem radości!


Na Fb ludzie odreagowują czekanie wymyślaniem różnych żarcików, np.: "Wystąpił błąd podczas ładowania wiosny. Nie można odnaleźć określonej pory roku". Albo: "Tyle bałwanów na ulicach, to co się dziwić, że wciąż jest zima...". Dzięki ludziom za poczucie humoru, bo ja mogę już tylko zamykać oczy, kiedy znowu widzę padający śnieg.
Podobno wszystko dzieje się po coś. Po co ta zima ciągnie się jak smród po gaciach? Nie wiem! Jeśli ktoś potrafi mi to wytłumaczyć, to będę wdzięczna. Może po to, żebym jeszcze raz przeczytała i zrozumiała artykuł o alternatywnej ekonomii, który znalazłam na Fb. Alternatywnej ekonomii potrzebuję jak kania dżdżu, bo ta konwencjonalna, zdaje się, to prosta droga do bankructwa ogólnoludzkiego. Może tak wrócić do gospodarki wymiennej? Kiedyś babki na Ursynowie już próbowały: ja ci popilnuję dziecka, ty mnie pouczysz włoskiego. Ja ci posprzątam, ty mi upieczesz chleb. Tylko co można zaoferować dostawcy mąki i drożdży (ewentualnie zakwasu)? Tego jeszcze nie rozgryzłam, ale może jak zrozumiem ten mądry artykuł to...

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna