SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

święty Mikołaj, święta, prezenty, Boże Narodzenie, perswazja, zastraszonyNie jestem dzieckiem, więc nie piszę listu do Ciebie z prośbą o prezenty. Wiem, że bajka z Laponią to wytwór kultury. Naprawdę urodziłeś się w Patras w Grecji i miałeś serce czułe na dole i niedole ludzi. Pomagałeś, gdzie mogłeś, a że miałeś niezły majątek to paru osobom ułatwiłeś życie. Już jako biskup pielgrzymowałeś do cesarza w Konstantynopolu, żeby wyprosić łaskę dla swoich niesprawiedliwie skazanych wiernych.


Przydałbyś się teraz Święty Mikołaju ze swoim sercem i technikami perswazji wszystkim zastraszonym pracownikom, którzy zasuwają dzień i noc za pół darmo w obawie przed utratą pracy. I wszystkim kupującym nieprzytomnie przed świętami. Może byś im wytłumaczył, że Boże Narodzenie to coś więcej niż tona żarcia i torby błyszczących gadżetów. Pewnie by ci się spodobali nowocześni utopiści, którzy budują alternatywne społeczności funkcjonujące na zasadzie barteru, czyli ty mnie a ja tobie, co umiemy najlepiej.
Święty Mikołaju, wspieraj nas tam z góry, bo świat nie może być dłużej taki, jaki jest. Wszystkim, którzy mają jakiś pomysł jak zmienić organizuję życia na Ziemi, tak, by nie było bezrobotnych, wykluczonych, dyskryminowanych, upokarzanych i wyśmiewanych - życzymy wytrwałości i determinacji. A tym, którzy nie mają - dużo zdrowia i odporności.

 

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna