SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

niepłodność, plemniki, sperma, nasienie, leczenie niepłodności, pestycydy, ftalany, hormony, testosteron, adrenalina, kortyzol, stres, hormony stresu, selen, antyoksydanty, witaminy A, C, E, witamina A, witamina C. witamina E, banki nasienia, mrożenie nasienia, badanie nasienia, Nasz Bocian, Klinika InviMed, Przychodnia nOvum, Gameta, Provita, NOVOMEDICA, SALVE MEDICA, jakość spermy, cynk, płodność, alkohol, używki, marihuana, selen, enzym, substancja trująca, piwo, fitoestrogeny, płodność, jądra, DNA, Chiny, SkandynawiaJakość męskiego eliksiru życia to jedno, a potencja to drugie. Choć przekonanie, że mężczyzna często gotowy do seksu nie ma kłopotów z płodnością, jest wciąż bardzo rozpowszechnione. Niestety, zdarza się i tak, że w spermie jurnego ogiera nie ma ani jednego plemnika. Wtedy trzeba poprosić o pomoc medycynę. W wielu przypadkach wystarczy wyleczenie infekcji albo kuracja hormonalna, by plemniki ruszyły do boju. A już od dziś warto zacząć dbać o zdrowie. I kontrolować ilość wypijanego piwa. Są w nim fitoestrogeny, które feminizują organizm mężczyzny i zmniejsza płodność.


W zdrowym ciele zdrowy plemnik
Nadciśnienie, otyłość i bezruch to także wrogowie męskiej płodności. Organizm w kiepskiej formie nie zdoła wyprodukować wartościowego arsenału rakiet z DNA, bo będzie zajęty naprawianiem szkód i uszkodzeń czy też utrzymywaniem nieustannie naruszanej równowagi. Jeszcze większym hamulcowym jest przewlekły stres. W tym stanie nie dajemy sobie w ogóle czasu na regenerację. Cały ustrój jest nieustannie pobudzony, napięty, nastawiony na czuwanie. Bardzo szybko wyczerpuje zasoby energetyczne. To, co mu zostało przeznacza na swoje przetrwanie. Przedłużenie rodu i zachowanie gatunku w ogóle przestaje go obchodzić. Jedną z oznak przewlekłego stresu jest brak ochoty na seks. To obrona przed dodatkową utratą energii. Poza tym wysoki poziom hormonów stresu – adrenaliny, a zwłaszcza kortyzolu, zakłóca działanie innych hormonów oraz enzymów i wprowadza w ciele ogromne zamieszanie. Trudno, żeby w takich warunkach produkcja tak newralgicznych komórek jak plemniki, nie była zakłócona.


Używki, męski sposób na stres, tylko pogarszają sprawę. Rozluźniające seanse alkoholowe, papierosy i narkotyki, choćby tylko marihuana, systematycznie zatruwają ciało. Nic więc dziwnego, że sperma zaczyna przypominać dom spokojnej starości zamiast bojowego komando. Niemal 90 procent mężczyzn pijących alkohol w dużych ilościach ma problemy z płodnością. W przypadku narkotyków słabe nasienie ma 94 proc. niepłodność, plemniki, sperma, nasienie, leczenie niepłodności, pestycydy, ftalany, hormony, testosteron, adrenalina, kortyzol, stres, hormony stresu, selen, antyoksydanty, witaminy A, C, E, witamina A, witamina C. witamina E, banki nasienia, mrożenie nasienia, badanie nasienia, Nasz Bocian, Klinika InviMed, Przychodnia nOvum, Gameta, Provita, NOVOMEDICA, SALVE MEDICA, jakość spermy, cynk, płodność, alkohol, używki, marihuana, selen, enzym, substancja trująca, piwo, fitoestrogeny, płodność, jądra, DNA, Chiny, Skandynawiamężczyzn. Ilu panów żyje teraz właśnie w taki wyniszczający sposób? Sądząc z narastającej liczby problemów z płodnością, o wiele za dużo. A jeśli mimo troski o siebie plemnikom nadal brakuje witalności? Może pomóc niedoceniany dotąd tajny agent o symbolu Se.     

Sojusznik selen
Jeszcze niedawno nikt nie pomyślałby, że pierwiastek wykorzystywany w czujnikach światła i fotokopiarkach, uznawany wręcz za toksyczny, jest bardzo potrzebny człowiekowi. A plemnikom bez niego zupełnie miesza się w głowach. To właśnie niedobór selenu w jądrach, gdzie powinno go być najwięcej, sprawia, że tracą orientację, gubią drogę do jajeczka, a do tego mało energicznie machają ogonkami. Selen jest ważnym składnikiem enzymu, który likwiduje nadtlenki zanim zmienią się w wolne rodniki. To cząsteczki z wolnym atomem tlenu, który przykleja się do wszystkiego po drodze i niszczy. W potocznej świadomości znane są z rujnującego wpływu na skórę. Pod ich wpływem marszczy się i starzeje. Ale rodniki mają swój udział w powstawaniu rozlicznych chorób z nowotworami włącznie. I aż roi się od nich w próbkach słabego nasienia. Dlatego coraz głośniej mówi się, że zwłaszcza mężczyźni powinni zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości tego pierwiastka. Selenu nie potrzeba dużo, dla mężczyzny 75 mikrogramów dziennie. Ale w Polsce, tak jak w Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Japonii czy Chinach, większość gleb jest ubogich w ten pierwiastek, więc w codziennej diecie zjadamy go za mało. W Skandynawii, USA i Japonii już od lat propaguje się suplementy. W Polsce dopiero zaczynamy o tym mówić. Ale selenowe suplementy już są. Ważne jednak, by nie brać go więcej, niż zalecana dawka. Nadmiar objawia się bowiem cuchnącym potem i oddechem. Wystarczy dziennie zjeść kilka orzechów brazylijskich, bardzo bogatych w selen czy garść nerkowców. Sporo tego pierwiastka ma mięso łososia, tuńczyka i dorsza. Jeśli ktoś lubi, to godne polecenia są podroby: cynaderki i żołądki. Selen zawierają też pieczarki, brokuły i czosnek. Do towarzystwa warto mu dodać słynne antyoksydanty czyli witaminy A, C i E. W diecie albo w pigułkach. Często sami producenci suplementów łączą selen z antyutleniaczami. Dobrze też połykać cynk. Ten minerał potrzebny jest do produkcji i prawidłowego działania enzymów uczestniczących w zapłodnieniu. Warto dziś zainwestować w suplementy, dobrą dietę, kondycję fizyczną, bo może już jutro dobre plemniki będą droższe niż ropa i złoto.