SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

kac, alkohol, martini, wódka, dżin, biały rum, drinki, David J.Clayton, cactinea, ibuprofen, Aspiryna, paracetamol, ranigast, malox, opuncja figowa, ekstrakt z opuncji figowej, multiwitamina, witamina B, aerosol do nosa, napoje izotoniczne, elektrolity, potas, magnez, Laura Vanderkam, Plusssz Detox, Ibum forte, isostar, gotorade, bigos, organizm, dezorganizacja, magnez, woda, elektrolity, witaminy, tabletka, paliwo, medycyna, zdrowie, samopoczucie, certyfikat, dr Bogdan Woronowicz, keczup, ser żółty, cukier, napój bezalkoholowy, odwodnienie, coca cola, pepsi cola, napoje energetyzujące, zmetabolizować, perturbacje, jedzenie, dieta, odchudzanie, ból głowy, suchość w ustach, impreza, balanga, potańcówka, prywatka, tańce, zabawa, karnawał, bal, kawa, aerosol, aspiryna, multiwitaminaJeśli ktoś miał ciężką głowę po sylwestrze lub po karnawałowych imprezach – powinien to przeczytać. Na przyszły raz będzie jak znalazł. Nowojorski lekarz, David J. Clayton, który nie wierzy w zdrowy rozsądek ani nawet w instynkt samozachowawczy ludzi, zamiast odwodzić od picia, radzi jak używać alkoholu z głową. W Internecie jest mnóstwo stron poświęconych ważkiemu zagadnieniu: jak pić, by nie mieć kaca, ale rady doktora Claytona mają nad nimi tę przewagę, że są nie tylko sprawdzone pod kątem użyteczności, ale też uwiarygodnia je certyfikat medyczny.


Pierwszy krok do zdrowszego stylu życia
Tyle się o tym mówi, gorzej z realizacją. Doktor Clayton jest zwolennikiem drobnych kroków. Zamiast proponować rewolucję zachęca do robienia rzeczy niezdrowych w sposób nieco zdrowszy. Możesz więc praktykować poniższe rady ku zbożnemu celowi ochrony swego organizmu, jeśli... Wpadnij na stronę www.alkoholizm.akcjasos.pl i wejdź w zakładkę Testy. Rozwiąż krótki test: „Sprawdź, czy pijesz rozsądnie?”, opracowany przez dr Bogdana Woronowicza. Kilka pytań i już będzie wiadomo, czy ty rządzisz alkoholem, czy może on tobą. Jeśli panujesz nad procentami, używaj ich zdrowiej, postępując według rad doktora Davida J. Claytona.

Przed imprezą
Zjedz coś kalorycznego: bigos lub golonkę z chlebem, makaron z zawiesistym tłustym sosem czy nawet cheeseburgera albo po prostu tosty z serem żółtym i keczupem. Węglowodany z tłuszczem dłużej pozostają w żołądku. Taki podkład ułatwia organizmowi przerabianie alkoholu oraz chroni przed szkodliwym spadkiem poziomu cukru następnego dnia. Za ten spadek odpowiedzialne są produkty powstające w wyniku rozkładu alkoholu: aceton i aldehyd octowy. Nawodnij organizm. Przed pierwszym drinkiem wypij dwie szklanki wody albo  jakiegoś napoju bezalkoholowego. To zapobiegnie odwodnieniu i złemu samopoczuciu rano.

W trakcie zabawy
Jeden drink na godzinę – tyle alkoholu organizm jest w stanie zmetabolizować bez perturbacji. Dlatego lepiej nie narzucać sobie większego tempa i przeplatać kolejki napojami bezalkoholowymi. To także sposób na uniknięcie odwodnienia i suszy w gardle następnego dnia. Nie łącz alkoholu z kofeiną (coca colą, pepsi colą czy napojami energetyzującymi). To nie tylko utrudni zaśnięcie i wypoczynek po przebalowanej nocy, ale też pogłębi odwodnienie następnego dnia.

Między drinkami jedz tłusto i słodko. To zabójstwo dla linii, bo już sam alkohol jest bardzo kaloryczny, ale twój organizm potrzebuje paliwa do metabolizowania drinków. Poza tym łączenie kac, alkohol, martini, wódka, dżin, biały rum, drinki, David J.Clayton, cactinea, ibuprofen, Aspiryna, paracetamol, ranigast, malox, opuncja figowa, ekstrakt z opuncji figowej, multiwitamina, witamina B, aerosol do nosa, napoje izotoniczne, elektrolity, potas, magnez, Laura Vanderkam, Plusssz Detox, Ibum forte, isostar, gotorade, bigos, organizm, dezorganizacja, magnez, woda, elektrolity, witaminy, tabletka, paliwo, medycyna, zdrowie, samopoczucie, certyfikat, dr Bogdan Woronowicz, keczup, ser żółty, cukier, napój bezalkoholowy, odwodnienie, coca cola, pepsi cola, napoje energetyzujące, zmetabolizować, perturbacje, jedzenie, dieta, odchudzanie, ból głowy, suchość w ustach, impreza, balanga, potańcówka, prywatka, tańce, zabawa, karnawał, bal, kawa, aerosol, aspiryna, multiwitamina, zgagaalkoholu z kalorycznym jedzeniem chroni przed spadkiem poziomu cukru. Dobrym wyjściem jest picie soku pomarańczowego lub wręcz łączenie go z alkoholem, jedzenie sałatek z majonezem i oczywiście słodkości.

Pij czyste alkohole: wódka, dżin, biały rum, martini. W tych zabarwionych na ciemno jest więcej fuzli: metanolu, propanolu, butanolu i aldehydu octowego. Są powodem uszkodzenia tkanek i powstawania stanów zapalnych, co następnego dnia objawia się nudnościami, osłabieniem, drżeniem, suchością w ustach i bólami głowy. Pijąc czyste alkohole, które mają mniej takich domieszek można, przy odrobinie rozsądku, uniknąć takich nieprzyjemności.


Po imprezie

Zjedz pizzę albo znowu bigos. To nie żart! Organizm potrzebuje paliwa, żeby przerabiać alkohol. Nasi przodkowie dobrze o tym wiedzieli i na zakończenie balu serwowali coś solidnego na ciepło.

Sięgnij po napój izotoniczny, np. isostar czy gatorade – czyli uzupełniający wodę, elektrolity i witaminy. Alkohol narusza zasoby potasu i magnezu. To bardzo ważne pierwiastki – bez nich wiele procesów w organizmie zaczyna się dezorganizować, a my wtedy źle się czujemy.

Zażyj multiwitaminę – potrzebujesz zwłaszcza witamin z grupy B. Ich zasoby, szczególnie taniny, zostały zniszczone przez alkohol. A bez nich wątroba będzie miała duże kłopoty z poradzeniem sobie z alkoholem i produktami jego rozpadu.

Postaw przy łóżku dużą szklankę wody i 2 tabletki czy kapsułki ibuprofenu (jeśli mają po 200 mg) lub jedną kapsułkę 400 mg (np. Ibum forte). Doktor Clayton zaleca dawkę uderzeniową – 800 mg, ale to 3/4 całkowitej dawki dobowej, więc może lepiej nie ryzykować. Trzeba to zażyć następnego dnia, przynajmniej na godzinę przed porą, kiedy musimy zacząć dobrze funkcjonować.

Użyj aerosolu do nosa, takiego jak przy katarze. Alkohol sprawia, że błony śluzowe są przekrwione i obrzęknięte. Człowiek ma więc uczucie zatkanego nosa. Trudno wtedy spać. Aerosol zlikwiduje ten problem.