SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

fotografia, fotograf, zdjęcie, aparat cyfrowy, weekend, foto weekend, motyw, automatyka aparatu, uroda, miejsce, daleki świat, podróż, elektronika, błąd, przysłona, preferencja czasu, punktowy pomiar światła, korekcja ekspozycji, cialo, umysl, dusza, fotografia cyfrowa, czas naświetlaniaDla sympatyków fotografowania proponujemy zajęcia weekendowe realizowane w miejscach, których urodę wspólnie odkryjemy. Przekonajmy się, że nie trzeba wyruszać w daleki świat, aby zrobić ciekawe zdjęcie, że motywy są wśród nas. Zapraszamy na warsztaty pod hasłem: "Wstęp do fotografii cyfrowej. Automatyka aparatu, korzystanie z programów: P/A/S".Foto Weekend w Warszawie "MOTYWY SĄ WŚRÓD NAS"

Termin: 22.05–23.05.10
Grupa: minimum 4 osoby
Cena: 300 PLN
Więcej na www.aslematours.pl

Co potrafi współczesny aparat cyfrowy? Czy możemy polegać na automatyce aparatu? Jak i po co wybierać świadomie czas naświetlania oraz przysłonę? Co to jest korekta ekspozycji?

Na warsztatach opowiemy o możliwościach współczesnych aparatów cyfrowych. Wyposażone w coraz bardziej skomplikowane systemy elektroniczne i coraz szybsze procesory przejmują na siebie coraz więcej zadań. Nie znaczy to jednak, że rola fotografa sprowadza się jedynie do naciśnięcia jednego przycisku. Pokażemy w jakich sytuacjach nawet tak nowoczesne aparaty mogą sobie nie poradzić, jakie są fizyczne ograniczenia współczesnych aparatów. Opowiem o typowych błędach fotografa, których nawet bardzo nowoczesny aparat nie jest w stanie skorygować. A kiedy będziemy już wiedzieć jak tych błędów uniknąć zobaczymy jak lepiej wykorzystać możliwości aparatu.

Aparat fotograficzny ma być w naszych rękach posłusznym narzędziem. Ma zarejestrować zdjęcie, które będzie realizacją naszego pomysłu. Będziemy ćwiczyć różne ustawienia aparatu, od pełnej automatyki do ustawień manualnych, poświęcając najwięcej czasu ustawieniom automatyki z "preferencją czasu" i z "preferencją przysłony", aby uzyskać zamrożenie ruchu i poruszenie, a także małą i dużą głębię ostrości. Na koniec wypróbujemy punktowy pomiar światła i korekcję ekspozycji, która pozwala uzyskać zdjęcie naświetlone w najbardziej odpowiadający nam sposób.

W trakcie spaceru fotograficznego będziemy ćwiczyć następujące elementy:
- stosowanie programów "preferencji przysłony" i "preferencji czasu",
- punktowy pomiar światła i korekcji ekspozycji.

Zapraszamy na Foto Weekend w Warszawie. Więcej na www.aslematours.pl