SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

grypa, walcz z grypą, zapobiegaj grypie, lecz grypę, soki cytrusowe, cytryna, wirus, gorączka, herbatka z dzikiej różyPrzeczekaj go w łóżku. Leż przynajmniej tydzień. Popijaj świeże soki cytrusowe i witaminę C w saszetkach (1-2 saszetki dziennie) oraz dużo wody (2 litry), najlepiej lekko ciepłej.

Pamiętaj o wietrzeniu pokoju, w którym leżysz. Suche powietrze w pomieszczeniach sprzyja wirusom. Otwierając okna wpuścisz trochę wilgoci.


Nie masz apetytu? To dobrze. Organizm przeznacza wszystkie siły na walkę z wirusem i nie chce ich tracić na trawienie. Nie zmuszaj się do jedzenia. Nic się nie stanie jeśli przez trzy-cztery dni będziesz pościł. Kiedy już poczujesz głód, regeneruj siły rosołem.


Gorączkę zbijaj, jeśli jest bardzo wysoka, ponad 39,5 stopni. Dużo pij, zwłaszcza herbatki z dzikiej róży.


Przy bólu głowy wywołanym gorączką, co godzinę przecieraj skronie kawałkiem rozkrojonej cytryny.

dr Igor