SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

kultura herbaty, herbata, tea, Cha Yi, chińska herbata, ceremonia herbaty, filozofia, konfucjanizm, taoizm, buddyzm, restauracja Canton, mistrzyni kultury herbaty, egzamin, degustacja, gatunki herbaty10 maja b.r. rozpocznie się w Warszawie kurs „Cha Yi – Kultura Herbaty”, na który bardzo serdecznie zapraszamy. Kurs podstawowy składa się z 15 lekcji każda po 90 minut. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach 18.30–20.00 w Sali VIP restauracji „Canton” ul. Smocza 1. Kurs prowadzić będzie dyplomowana Mistrzyni Kultury Herbaty – Xie Ting Ting. Kurs zostanie zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Koszt kursu to 525 PLN (22,5 godziny). W cenę wliczona jest degustacja różnych gatunków herbaty oraz tłumaczenie z języka chińskiego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny: 519160400. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowy program kursu:

1. Historia chińskiej herbaty
2. Chińskie zwyczaje picia herbaty
3. Wprowadzenie do rodzajów chińskiej herbaty, część  I
4. Wprowadzenie do rodzajów chińskiej herbaty, część II
5. "Naczynie to ojciec herbaty, a woda to matka”
6. Praktyka parzenia herbaty
7. Wprowadzenie do sposobów przygotowywania herbaty
8. Maniery Chińskiej Ceremonii Herbacianej
9. Jak wybrać dobra herbatę
10. Praktyka parzenia herbaty
11. Herbata a zdrowie, część I
12. Herbata a zdrowie, część II
13. Związek Kultury Herbaty z innymi sztukami chińskimi
14. Kultura Herbaty w innych krajach
15. Egzamin oraz Cha Hui (herbaciane przyjęcie) na zakończenie kursu podstawowego

„Kultura Herbaty” to nie tylko sposoby parzenia herbaty czy też wiedza na temat herbaty, ale również sztuka i swojego rodzaju filozofia. W Chinach Cha Yi związana jest zarówno z buddyzmem, konfucjanizmem jak i taoizmem. Więcej informacji na temat „Kultury Herbaty” znajdziesz na naszym portalu (w zakładce Herbaciarnia)
http://www.cialo-umysl-dusza.pl/index.php/herbaciarnia.html

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny: 519160400. Ilość miejsc ograniczona.