SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

niepłodność, seks, dzieci, zapłodnienie, dziecko, ciąża, bezpłodność, nadżerka, jajniki, macica, Arabowie, hormony, płeć, tarczyca, hormony przysadki, plemniki, nasienie, pszenica, żyto, pieprz, kolendra, pokrzywa, zapłodnienie in vitro, poronienie, kwas pantotenowy, kwas krzemowy, flawonoidy, fitoncydy, żelazo, magnez, wapńNie martw się, jeśli nie możesz zajść w ciążę. Oboje zróbcie potrzebne badania, to podstawa. Ale może wystarczy wspomóc się lekarstwem naszych przodków: pokrzywą i zieloną pszenicą, by przywabić bociana.


Nowoczesna medycyna wyróżnia wiele przyczyn niepłodności. Jest 16 powodów męskiej bezpłodności i 22 przyczyny kobiecych problemów z zajściem w ciążę. Najważniejsze to: zaburzenia anatomiczne i funkcjonalne macicy oraz nieprawidłowa praca i choroby jajników, infekcje dróg moczowych, zmiany w macicy i jajowodach (np. nadżerki, mięśniaki, zrosty) oraz konflikt immunologiczny między parą, a także słaba jakość nasienia mężczyzny. Żeby się przekonać, co utrudnia zajście w ciążę trzeba po prostu się przebadać. Badanie należy zrobić  od razu u obojga partnerów  i  to tego samego dnia, by informacja była wiarygodna.

Po pierwsze trzeba wykonać badania hormonalne: sprawdza się poziomy hormonów płciowych, tarczycy, nadnerczy oraz hormonów przysadki – każdy z nich może wpłynąć na zdolności reprodukcyjne człowieka. Mężczyzna powinien także oddać do badania nasienie, żeby przekonać się czy ma wystarczającą ilość plemników i czy są one dostatecznie witalne.

Należy też zrobić szczegółowy wywiad medyczny na temat przebytych chorób zakaźnych oraz chorób przewlekłych, które mogą wpłynąć na możliwość zapłodnienia, a potem na przebieg ciąży. Ważne jest bowiem, by nie tylko zajść w  ciążę, ale też donosić  dziecko.

Nie zawsze przyczyny trudności zajścia w ciążę są na tyle poważne, że trzeba uciekać się do technik wspomagania zapłodnienia czy zapłodnienia in vitro. Czasem wystarczy zmiana trybu życia oraz mądra kuracja wzmacniająca i uzupełniająca niedobór pierwiastków potrzebnych, by wszystko przebiegało prawidłowo. Polecam dwa stare sposoby medycyny naturalnej, które nasi przodkowie stosowali z powodzeniem, by dochować się potomstwa.