SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

święta, gloria, prezenty, nietrafiony, zapach, wzruszenie, gwiazdka, kieszenie, pokusa, drenują, kieszenie, Boże NarodzenieBoże, jak ja nie lubię świąt - słyszę to ostatnio często. Te prezenty, te rodzinne spotkania... No rzeczywiście, psychologicznie święta wymagają wysiłku. Trzeba pomyśleć o innych, trochę się przykroić do ich potrzeb, trzeba również się przygotować na rozczarowanie, że prezent dostaliśmy nietrafiony.


Życzę jednak wszystkim, żeby dali się porwać magii Bożego Narodzenia. Nie tej plastikowej, z rozpylonym w powietrzu zapachem i pokusami, które drenują kieszenie. Poproście Mikołaja o wzruszenie, dziecięcą niecierpliwość przed pierwszą gwiazdką i żebyście wchłonęli całą radość i moc z zawołania: Gloria! Po to są te święta.
A potem posłuchajcie pięknej piosenki "Śnieg" w wykonaniu Sławka Zygmunta.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna