SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Podobno nie ma ludzi niezastąpionych, ale kiedy odchodzą prawdziwi artyści, w świecie pozostaje dziura. Puste miejsce, którego nie zapełnią ich znaczące przemyślenia, wrażliwość i talent, które pomagają dostrzec i wyraziście pokazać coś, wobec czego bez nich przeszlibyśmy obojętnie. Taką osobą był Krzysztof Krauze. Warto przeczytać wywiad z nim, który zamieściliśmy na portalu CUD.

Jedni świąt nie lubią, inni wprost przeciwnie - czekają na nie przez większą część roku. Ja lubiłem jak byłem dzieckiem, teraz trochę mniej. Najbardziej męczą mnie przygotowania, które tak naprawdę zaczynają się zaraz po Mikołajkach.

Ukraina, Rosja, horoskop, polityka, Rok Konia, chiński ZodiakNo i stało się! Koń z chińskiego zodiaku zaczął brykać, przynajmniej w skali makro. Chyba nie o to chodziło, ale świat nigdy nie obiecywał, że będzie taki, jakim go sobie wykoncypujemy. Myślałam, że najgorsze co może mi się zdarzyć to stan wojenny w Polsce, kiedy rzeczy działy się nad moją (i nie tylko moją) głową, rujnując marzenia i plany, nicując wartości i pokazując w jakim najgłębszym poważaniu mają wolność, godność i niezależność.

horoskop, rok konia, zodiak, chiński horoskop, hazardA dokładniej Pies w roku Konia, na dodatek drewnianego. To o mnie. Podobno będzie gorąco. Gejzer kreatywności, nic tylko pisać. A do tego powodzenie w biznesie, zwłaszcza gdy jest się kobietą. I jeszcze namiętności, przygody i ryzyko (byle nie zapędzić się w hazard i gry na giełdzie - mądrzejsi stracili na tym nie tylko zęby).

Haruki Murakami, problem, Godot, gepard, pisanie, czekanie, "Magdalena Środa", psychologProblemów nie należy rozwiązywać, wystarczy poczekać, a rozwiążą się same - tak mówiła moja koleżanka wiele lat temu. Coś podobnego wyczytałam ostatnio w książce "Tańcz, tańcz, tańcz" Murakamiego. Dla mnie to najtrudniejsza rzecz na świecie: czekać. Nie umiem, skręca mnie, zwoje mi się przegrzewają od myślenia co robić i popadam w rozpacz, kiedy nic z tego co wymyślę nie działa.