SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

centrum, człowiek, media, historycy, wydarzenia, e-book, intuicja, test, nośnik, pomysł, sikorka, sikorki, słonina, gest, Opadły mgły, wstaje nowy dzień, Sławek Zygmunt, bezradnyKiedy człowiek jest w centrum wydarzeń, wszystko dzieje się naraz, a wokół szumią rozmaite media - trudno się połapać o co właściwie chodzi. Potem historycy wszystko poukładają w logiczne ciągi wydarzeń i opiszą to, co się dzieje. Pewnie w e-bookach, bo papierowych książek już nie będzie. Albo na nośnikach o jakich jeszcze nawet mi się nie śniło. Póki co, dla mnie nastał czas wielkiego testu intuicji...


Bo mój rozum jest dość bezradny i odmawia odpowiedzi na pytanie, dokąd iść dalej? W którym kierunku? Z braku pomysłu chyba popatrzę sobie na sikorki za oknem. Przyleciały, jak co roku i zaglądają do moich skrzynek. Wywieszę im kawałek słoniny na sznurku. Mam, to dam. Taki prosty gest na rzecz przetrwania.
Tym razem posłuchajcie piosenki "Opadły mgły, wstaje nowy dzień" w wykonaniu Sławka Zygmunta.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna