SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Nowy Rok, sylwester, dzień świstaka, hałas, strzelanina, wieśniactwo, obciach, wrażliwość, zmysł suchu

No i zaczął się. Znowu ostrzelany Nowy Rok i koniec końców jest z tego jeden wielki dzień świstaka. Poginęły psy i koty przerażone hałasem, paru osobom coś urwało, zaprószyło, poparzyło. Ktoś znalazł psa, a ktoś inny zrozpaczonego właściciela psa.


Udostępniamy ogłoszenia, pomagamy szukać, ci z miękkim sercem i domem jeszcze nie zapchanym zwierzakami - przygarniają. Jak co roku, odkąd pokochaliśmy fajerwerki. I jak co roku nie obyło się bez rozwiązań ostatecznych - podczas noworocznej strzelaniny zginęło pięcioletnie dziecko. Na Facebooku zawiązała się grupa pod hasłem: "Sylwestrowe strzelanie to obciach i wieśniactwo". Ale nie wróżę jej powodzenia, bo Polacy prawa zwierząt czy choćby zwykłą wrażliwość i zdrowy rozsądek mają za nic. Oni - LUDZIE - mieliby rezygnować ze swoich przyjemności w imię jakiś tam zwierzaków?! To dobre dla stukniętych ekologów. Strzelającym życzę żeby w następnym wcieleniu mieli cztery łapy i dwa razy bardziej czuły zmysł słuchu niż teraz. Podobno najlepiej uczy się przez doświadczenie.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna