SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

śpiączka, coma, dzieci, dorośli, psychoterapeuci, kontakt, sen, psycholog, intuicja, niebyt, słowo, intelekt, komunikacja niewerbalna, Fundacja Akogo, jaźń, psychologia zorientowana na proces, chory, choroba, ból głowy, ciało, umysł, dusza, telefon0801 12 50 54 to ważny numer telefonu, pod którym dyżurują psychoterapeuci pomagający opiekunom osób w śpiączce.

Ludzie opiekujący się dziećmi i dorosłymi w śpiączce nie przyjmują do wiadomości, że chory nie wie, co się dzieje, nie słyszy słów, nie czuje obecności. Choć dla medycyny ktoś w śpiączce jest osobą bez świadomości i bez kontaktu. Bliscy jednak intuicyjnie czują, że chory, choć leży bez ruchu i nie odpowiada, w jakiś sposób jest obecny. Mówią więc do niego, tak długo jak trzeba, w nadziei, że się ocknie i wróci całym sobą.

Psycholodzy pracujący metodą psychologii zorientowanej na proces uważają, że ludzie pogrążeni w śpiączce rzeczywiście nie tkwią wcale w niebycie. Są w odmiennym stanie świadomości. Bliżej swojej jaźni niż kiedykolwiek w swym życiu. Terapeuci pracują więc z chorymi, towarzysząc im i pomagając odkrywać to, co się z nimi dzieje. Poza słowami i intelektem, używając komunikacji niewerbalnej. Służą też pomocą osobom, które opiekują się chorymi w śpiączce.

W Fundacji Akogo został uruchomiony dyżur telefoniczny prowadzony przez psychoterapeutów – specjalistów w dziedzinie pracy z rodzinami pacjentów w śpiączce.

0801 12 50 54

czynny:

poniedziałki   17.00 – 20.00
piątki              10.00 – 13.00.

Psychoterapeuci zapraszają do kontaktu opiekunów dzieci i dorosłych w śpiączce, potrzebujących wsparcia psychologicznego. Rozmowy są bezpłatne, płaci się jedynie koszt pierwszego połączenia – 30 gr.