SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Boże Narodzenie, święta, nowa era, koniec świata, ziemia, era wodnika, katastrofa, Chrystus, kreatywność, refleksja, ego

Piszę to 20 grudnia o 10.14. Za dwadzieścia cztery godziny będzie wiadomo czy Ziemia potoczy się dalej swoim torem po orbicie wokół słońca, czy może fiknie koziołka.


Ja jestem z klubu nowej ery, czyli wierzę, że zacznie się Era Wodnika, a zmiana dokona się w świadomości indywidualnej i zbiorowej, nie będzie żadnej żonglerki biegunami ani innych spektakularnych katastrof. No, może poza strajkiem na kolei, śniegiem, który napada i nie będzie komu go odgarnąć, pękniętymi rurami CO i temu podobnymi zimowymi dopustami Bożymi. A zmiana świadomości też nie dokona się skokowo i wartości Wodnika: duchowość, kreatywność, refleksja, zwycięstwo odpowiedzialności i troski nad rozdętym ego, szerzyć się będą powoli. Co prawda nie wiem, czy nie jest to myślenie życzeniowe, ale dla własnego zdrowia psychicznego trzymam się myśli, że może być lepiej niż jest. Po 21 przyjdzie 24 grudnia, więc życzę wszystkim pachnących, ciepłych, jak ktoś lubi to białych Świąt Bożego Narodzenia. Niech się rodzi Chrystus, Wodnik i my. Niech rosną serca, radość i nadzieja.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna