Jestem lekarzem neurologiem, ale w swojej praktyce łączę wiedzę i podstawy naukowe medycyny akademickiej z osiągnięciami i mądrością tradycyjnej medycyny chińskiej. Opieram się na pochodzącym ze wschodniej tradycji medycznej energetycznym modelu człowieka oraz na anatomii i fizjologii rozwiniętej przez medycynę zachodnią.
Łącząc te podejścia opracowuję autorskie metody terapii. Specjalizuję się w akupunkturze i terapii manualnej. Wykonuję także zabiegi z użyciem biorezonansu. Zajmuję się również profilaktyką zdrowotną, w tym profilaktyką nowotworów. Prowadzę taką praktykę już od dwudziestu lat, najpierw w St. Petersburgu, a od kilku lat w Polsce.
Studia medyczne skończyłem w St. Petersburgu. Podstaw tradycyjnej medycy chińskiej uczyłem się pod kierunkiem znakomitego specjalisty chińskiej medycyny tradycyjnej dr Li Du Chwieja. Odbywałem też specjalistyczne szkolenia prowadzone przez innych chińskich nauczycieli: doktora Wan Siana, profesora Akademii Medycznej w Pekinie oraz prof. Ba Bilkit, która uczyła biegłości w sztuce lekarskiej osobistych lekarzy najwyższych dostojników państwowych Rosji. Pod ich okiem nabrałem doświadczenia w leczeniu za pomocą akupunktury i szeroko rozumianej terapii chińskiej, w tym gimnastyki TAI CHI i QI GONG.
Akupunktury uczyłem się także w Państwowym Instytucie Doskonalenia Lekarzy w St. Petersburgu. Byłem asystentem profesora A. Kaczana - prezesa Stowarzyszenia Akupunktury Federacji Rosyjskiej. Uzyskałem certyfikat w zakresie terapii manualnej w Rosyjskim Stowarzyszeniu Medycyny Naturalnej (w Stowarzyszeniu Terapeutów Manualnych) w St. Petersburgu. Ponadto ukończyłem roczny kurs homeopatii przy Akademii Medycznej w Warszawie.
Podejmuję się leczenia następujących schorzeń (w tych zaburzeniach Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła skuteczność tradycyjnej medycyny chińskiej):
choroby układu pokarmowego: alergie pokarmowe, choroba wrzodowa, zaparcia, przewlekłe biegunki, niestrawność, nieżyt żołądka, anoreksja, bulimia, otyłość;
choroby układu moczopłciowego: infekcje, dysfunkcje seksualne, nietrzymanie moczu;
choroby ginekologiczne: nieregularne, obfite, bolesne miesiączki, niepłodność kobiet i mężczyzn, zespół napięcia przedmiesiączkowego;
choroby układu oddechowego: schorzenia zatok, alergie, astma, bronchit, rozedma;
choroby kości, mięśni, stawów i układu nerwowego: artretyzm, nerwobóle, migreny, bezsenność, zawroty głowy, bóle kręgosłupa, szyi i ramion;
choroby układu krążenia: nadciśnienie, anemia, arterioskleroza, dusznica bolesna;
zaburzenia emocjonalne i psychiczne: depresja, lęki, uzależnienia -alkohol, nikotyna, narkotyki;
choroby oczu, uszu, nosa i gardła: terapia wspomagająca w wielu przewlekłych schorzeniach.
dr Igor