SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

katar, zapalenie oskrzeli, antybiotyki, wirusy, infekcja górnych dróg oddechowych, gorączka, temperatura powietrza, wilgotność, przeziębienie, przegrzanie, leki, krople do nosa, płuca, dzieci, temperatura, Celsjusz, oddychanie, przeziębienia, panika, rodzice, dzieci, dzieckoRozluźnijcie się i dajcie dzieciom żyć. Połowa ich przeziębień wynika z przegrzania! Wiem, że każda matka chce nakarmić swoje dziecko i uchronić przed zmarznięciem. To instynkt. Ale nie można dzieci za ciepło ubierać i trzymać w przegrzanych mieszkaniach. Temperatura w pokoju dziecka powinna wynosić 18–20 stopni Celsjusza, a wilgotność 40–70 proc. I o to trzeba zadbać.

Kiedy maluch złapie w przedszkolu katar, zamykamy go zwykle w ciepłym, suchym mieszkaniu. Efekt? Następnego dnia budzi się z zaschniętym nosem, oddycha ustami i zapalenie rozszerza się schodząc w dół. Za chwilę mamy zapalenie oskrzeli, a nawet płuc! Jeśli obniżymy temperaturę w jego pokoju do 18–20 stopni i nawilżymy powietrze, w ciągu dwóch–trzech dni katar przejdzie. Organizm dziecka przygotowany jest na gorączkę i wydzielinę, która gromadzi się w nosie, na ból głowy. Natomiast zupełnie nie jest przygotowany na dużą ilość leków. Przy infekcji górnych dróg oddechowych dziecko powinno dużo pić, mniej jeść, przebywać w umiarkowanie ogrzewanym, za to dobrze nawilżonym pomieszczeniu, ciepło ubrane. Podajemy krople do nosa, przy wysokiej gorączce (powyżej 39 stopni) leki przeciwgorączkowe. I to wszystko. Infekcje górnych dróg oddechowych są wirusowe i antybiotyki są zupełnie niepotrzebne.

Ważna jest też profilaktyka. Dziecko nie będzie chorowało jeżeli:

a. nie będziemy go przegrzewać,
b. zadbamy o prawidłową temperaturę i wilgotność powietrza w mieszkaniu,
c. nie będziemy podawać dziecku leków niepotrzebnie, bez konsultacji z lekarzem,
d. kąpać będziemy je w lekko ciepłej, a nie gorącej wodzie,
e. karmić zgodnie z jego apetytem, a nie wizją rodziców, co i ile powinno zjeść,
f. postarajmy się by wiele czasu spędzało na powietrzu intensywnie się ruszając.

dr Igor