SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

asertywność, asertywny, odmowa, warsztat, szef, obowiązek, projekt, podwyżka, konlikt wewnętrzny, krytyk, konstruktywnie, energia, ogranicza, próg, sytuacja, psychoterapeuta, konlikt, praca, lęk, niepokój, tyran, ofiara, księżniczkaIle razy zgodziłaś się zostać po godzinach, choć miałaś poczucie, że praca może być wykonana następnego dnia? Jeśli to tylko świadome, drobne ustępstwo, to w porządku. Ale jeśli jesteś z tego powodu wściekła i wyrzucasz sobie, że nie umiesz odmówić – masz problem z asertywnością. Pełnego wyrażania siebie i skutecznej obrony swoich praw można się nauczyć. Jeśli chcesz poznać, co nie pozwala ci odmówić przyjęcia na siebie kolejnej pracy, dlaczego tak trudno ci oznajmić, że nie życzysz sobie jakiegoś zachowania wobec ciebie albo zareagować, gdy ktoś narusza twoje prawa, skorzystaj z warsztatu „W zgodzie ze sobą”, który odbędzie się w maju w Warszawie.


To wydaje się takie proste, trzeba umówić się z szefem i powiedzieć, że masz znacznie więcej obowiązków niż rok temu, poza tym robisz dodatkowe projekty i uważasz, że należy ci się podwyżka. Ale przynajmniej 70 procent ludzi przeżywa męki, kiedy tylko pomyśli o takim kroku. Nie mówiąc już o zasychającym gardle i spoconych rękach, gdy mimo wszystko zdecydujemy się na rozmowę z szefem. Dlaczego tyle nas to kosztuje? Bo może przeżywamy konflikt wewnętrzny, np. w głębi duszy najchętniej zmienilibyśmy pracę i czujemy się trochę nie w porządku prosząc obecnego szefa o podwyżkę. Albo wewnętrzny krytyk cały czas sączy nam do ucha zdanie „nie jesteś dość dobra w tym co robisz, musisz jeszcze popracować” albo „na pewno ci się nie uda, tylko się ośmieszysz”.

Asertywność to „zachowanie wyrażające uczucia, postawy, życzenia, opinie i asertywność, asertywny, odmowa, warsztat, szef, obowiązek, projekt, podwyżka, konlikt wewnętrzny, krytyk, konstruktywnie, energia, ogranicza, próg, sytuacja, psychoterapeuta, konlikt, praca, lęk, niepokój, tyran, ofiara, księżniczkaprawa w sposób bezpośredni, stanowczy i uczciwy, z poszanowaniem prawa innych osób do wyrażania siebie w ten sam sposób”. Trening asertywności służy właśnie do tego, by rozpoznać co kryje się pod naszą niepewnością, niepokojem, lękiem i nieskutecznością w wyrażaniu siebie. „Pierwsza część warsztatu „W zgodzie ze sobą” będzie poświęcona przygotowaniu wewnętrznemu do ćwiczenia zachowań asertywnych. Chodzi o to, by zebrać siły, mieć dobry kontakt ze sobą i odkryć w sobie dorosłego, który umie bronić swoich praw w dojrzały sposób. Bardzo często nosimy w sobie różne postaci, np. tyrana, ofiarę, księżniczkę. One wpływają na nasze zachowania i mogą nam bardzo utrudniać skuteczne wyrażanie siebie. Trzeba te postaci rozpoznać, połączyć i wydobyć siebie – mówi Elżbieta Królak, która poprowadzi warsztat. - Ważne jest także spotkanie z wewnętrznym krytykiem. Trzeba się go pozbyć albo uwzględnić jego głos, który czasem utrudnia dorosłe zachowanie. Zwykle to on powtarza antyasertywne zdania, np. „Trzeba być miłym”, „Na pewno ci się nie uda” itp. Chodzi o to, by przyjrzeć się krytykowi, który posługuje się takimi zdaniami i zmierzyć się z nim. Bo krytyk jest nie tylko negatywny, często odzywa się z troski. Trzeba go konstruktywnie wykorzystać. Zwrócić uwagę, uwzględnić jego głos, ale nie poddać się hamującej energii, którą ze sobą niesie. Odnalezienie wzorca, który pozwoli pokonać krytyka umożliwia przekroczenie progu – granicy. Tego czegoś, co nas ogranicza.

Pierwsza część warsztatu „W zgodzie ze sobą” służy temu, by zobaczyć te progi i odnaleźć siłę do ich pokonania, a także zachowanie, które pozwoli wyrażać siebie w trudnej sytuacji. Będzie służyła również rozpoznaniu wewnętrznych konfliktów. asertywność, asertywny, odmowa, warsztat, szef, obowiązek, projekt, podwyżka, konlikt wewnętrzny, krytyk, konstruktywnie, energia, ogranicza, próg, sytuacja, psychoterapeuta, konlikt, praca, lęk, niepokój, tyran, ofiara, księżniczkaBo to one często sprawiają, że nie wiemy jak się zachować. Trzeba znaleźć salomonowe wyjście z konfliktu albo opowiedzieć się po którejś ze stron. Znalezienie rozwiązania konfliktu pozwala jasno, uczciwie bezpośrednio wyrazić siebie wobec innych ludzi. Warsztat będzie grupowy, ale uczestnicy będą pracować indywidualnie lub w parach wykonując ćwiczenia proponowane przez psychoterapeutkę.

Druga cześć warsztatu będzie poświęcona treningowi asertywnych zachowań w sytuacjach, w których uczestnicy mają kłopot. Być może będzie to polegało na ćwiczeniu podstawowych umiejętności, a może okaże się, że kontakt ze sobą i energia, która się wyzwoli po przepracowaniu konfliktów, już wystarczy do wyrażenia siebie. Wszystko zależy od tego jacy będą uczestnicy i z jakimi problemami przyjadą.

Tytuł: „W zgodzie ze sobą”

Opis: Warsztat składa się z dwóch części, które przygotowują do tego by w trudnych sytuacjach życiowych umieć zachować się asertywnie. Pierwsza część służy temu by spotkać się z wewnętrznym krytykiem i nauczyć się rozwiązywać wewnętrzne konflikty po to by jak najpełniej wyrażać siebie. Druga poświęcona jest ćwiczeniu zachowań asertywnych w sytuacjach, w których ograniczają nas różne progi.

Termin: Pierwsza część 7-8 maja. Druga część (procesowy trening asertywności)  18-19 czerwca godz. 9.00–17.00.
Istnieje możliwość uczestniczenia w jednej tylko części.

Prowadząca: Elżbieta Królak

Informacje i zapisy u prowadzącej tel. 606 628 624, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cena: każda część 180 zł, obydwie 300 zł.
Miejsce: Warszawa, ul. Madalińskiego 89 m 1.