SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

smok, rok smoka, Wodny Smok, zodiak, chiński zodiak, chińska astrologia, taoizm, sadhu, indyjski sadhu, era, wartości, koniec świata, rok 2012, astrologowie, deszcz, niebo, strugi, krajobraz, rok smokaLubię tę wizję. Widzę chińskiego smoka, bajecznie kolorowego, na tle barwnej ulicy albo czystego krajobrazu. A z nieba leją się na niego oczyszczające strugi deszczu. Zmywają wysiłek, napięcie, strach, brud, krew, pot i łzy. Chciałabym, żeby tak wyglądał mój rok Wodnego Smoka, zwanego też Smokiem w Deszczu, który rozpoczął się 23 stycznia.


Według chińskich astrologów, indyjskich sadhu i taoistów to ma być czas końca ery starych wartości. I na tym ma polegać, wieszczony już przez cały ubiegły rok, koniec świata. Na taki koniec się zgadzam. I poszukam sobie figurki smoka z dziewięcioma głowami, bo według chińskiej astrologii dziewiątka to najszczęśliwsza liczba.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna