SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cud, cudny kwiat, piosenka, ballada, Stachura, Sted, Opadły mgły, wstaje nowy dzień, stres, lament, histeria, potop, hydrauliczny wężyk, drobiazg, katastrofa, rozpacz, niesprawiedliwość, paranoja, wizja, agresja, ból, emocje, energia, winny, Sławek Zygmunt, użalanie się, anatomia, powódźJeden hydrauliczny wężyk może być przyczyną potopu na skalę blokową. Choć wobec powodzi to drobiazg, świetnie ujawnia typy reakcji na stres. Obywatel Lament wpada w histerię, zawodzi nad stratami wznosząc ręce do góry i przewiduje katastrofę finansowo-budowlaną. Zwiększa w ten sposób zamieszanie i doprowadza się do rozpaczy.


Pani Ktoś Powinien Za To Odpowiedzieć poddaje w wątpliwość zdolność wody do przesączenia się przez próg i podejrzewa sąsiadów, że wychlustali ją z mieszkania, by przerzucić na innych trud sprzątania. Swoją paranoiczną wizją świata podgrzewa napięcie i podnosi poziom agresji. Pan Skrzywdzony koncentruje się na użalaniu pt. Dlaczego To Spotkało Znowu Mnie? Do realnych strat dokłada poczucie niesprawiedliwości i krzywdy. Wszystkie dodatkowe emocje obciążają, utrudniają i zabierają energię.

Życzę wszystkim reakcji adekwatnej do sytuacji. Umiejętności realnej oceny rozmiarów i znaczenia wydarzenia oraz koncentrowania się na działaniu zamiast roztrząsaniu, lamentowaniu czy szukaniu winnych. Bo przecież zawsze przychodzi nowy dzień, tak jak w piosence Sławka Zygmunta "Opadły mgły, wstaje nowy dzień".

Anna Ławniczak