SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, ślub na królewskim dworze, królewski dwór, Londyn, dysproporcje, rodzina, znajomi, wiadomości, zdjęcia, plotki, wyszukiwarka, kultura masowa, kwiat magnolii, medytacja, ekscytacja, catering, katering, dziupla

Jakie znaczenie dla świata ma ślub na królewskim dworze? Szczerze mówiąc ja nie widzę żadnego. Nie zmieni dysproporcji między bogatymi i biednymi, nie uśmierzy lęków, nie nauczy nas odpowiedzialności za Ziemię i nie napełni miłością, wybaczeniem, nadzieją i spokojem. Nie da nawet szansy na dobrą zabawę i catering, jak ślub w rodzinie czy wśród znajomych.


A jednak nie sposób było się opędzić przed wiadomościami, zdjęciami i plotkami z Londynu, które wyskakiwały z każdej wyszukiwarki. Tak działa nasza kultura masowa. Trzeba by zaszyć się w jakiejś dziupli, by człowiek uniknął zbiorowej ekscytacji. A może wystarczy popatrzeć na kwiaty magnolii? Mała medytacja w kolorze bieli i purpury, różu, kremowego, śmietankowego, bananowego. Tylko trzeba patrzeć szybko, bo choć magnolie to nie kwiat paproci, ich płatki opadają w ciągu kilku dni.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna