SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, informacja, tabloidy, trener reprezentacji Janusz Wójcik, Dookoła mgła, Sławek Zygmunt, kino Czajka, wspomnienie, Dolby Stereo, konkurs, młodość, krytycyzm, zdjęcia

To pewnie z natłoku informacji, albo braku uwagi, a może dlatego, że słowa, którymi wywija się w całkowicie dowolny sposób, tracą znaczenie. Coraz częściej mam wrażenie, że to, co się kiedyś powiedziało, dziś już nie istnieje, zostało wymazane. To się nazywa pamięć rybki, która czyści dysk, bodaj co 5 minut i robi miejsce na nowe informacje. Za pośrednictwem wp.pl przeczytałam jak jeden z tabloidów rozczula się nad byłym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej Januszem Wójcikiem.


Że wypadek, że źle wygląda, chodzi o lasce itd. A jeszcze nie tak dawno publikowali jego zdjęcia ze spuszczonymi spodniami, ziali niechęcią i krytycyzmem. Nie żebym broniła Wójcika. To dwuznaczna i chyba dość tragiczna postać. Ale żeby tak całkiem nie pamiętać, co się robiło rok, czy dwa lata temu? To dla mnie dowód na kompletnie pozbawione odpowiedzialności machanie słowami. Dziś tak, jutro tak, jakie to ma znaczenie? Słowa, słowa, słowa... Może lepiej patrzeć na obrazy, albo słuchać muzyki? Polecam piosenkę "Dookoła mgła" Sławka Zygmunta.

UWAGA! OGŁASZAMY KONKURS. Przeczytajcie artykuł "Wspomnienie o kinie Czajka". Może też macie takie ulubione kino z młodości. Napiszcie o nich, tych staromodnych, ale bardziej osobistych niż dzisiejsze Dolby Stereo. O kinach, których już nie ma, a które przecież były kawałkiem historii życiowej wielu ludzi w całej Polsce. Najciekawsze teksty opublikujemy i nagrodzimy filmami DVD. Na Wasze opowieści czekamy do 1 czerwca 2011 roku. 

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna