SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

EURO 2012, trąbki, szaliki, Fejs, kibice, piłka nożna, gol, reprezentacja, szatnia, piłkarze, futbol, football, Rosjanie, mózg, korupcja, paranoja, Bristol, kibol, rzut karny, boisko, stadion, zaburzona emocjonalność

Nie sposób uciec przed tym, co nadchodzi, bo już szykuje trąbki i szaliki, maluje twarze w barwy narodowe. I nawet jak ktoś zakłada na fejsie grupę „Mam w dupie Euro”, to też się angażuje, tyle że przez zaprzeczenie.


Mecz zdrowy rozum – futbol jest z góry przegrany. Jak mówią znawcy piłki: już w szatni. Ale stopień paranoi wokół Euro jednak zdołał mnie zadziwić. Pan poseł, który na moich oczach w zamierzchłych czasach zatrzymał Anglię, nie kibicuje polskiej reprezentacji, bo grają w niej Polacy zza granicy. Nie wiem czy są to dobrzy piłkarze czy nie, bo się aż tak piłką nożną nie interesuję. Okaże się na boisku. Ale żeby się obrażać na drużynę? Coach reprezentacji ma być ponoć umoczony w korupcję, a poważni ludzie całkiem poważnie mówią, że Rosjanie mieszkający w Bristolu kolidują z marszem pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Bo może się zdarzyć prowokacja. Mój mózg tego nie ogarnia.

Boiskową paranoję rozumiem – kiedy człowiek kibicuje swojej drużynie widzi czarno-biało i ma w trakcie meczu ograniczoną poczytalność. Jeśli nie jest szurniętym kibolem albo kimś zaburzonym emocjonalnie wychodzi z tego stanu razem z końcowym gwizdkiem. Ale ogólnonarodowa paranoja, która wzbiera niczym szumowiny w garnku przeraża mnie. A tak by się chciało po prostu przeżyć chwilę euforii po golu i ogryzać paznokcie w czasie rzutów karnych... Ale to nie w Polsce i nie w dzisiejszych czasach. 

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna