SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

odludek, media, kobieta, dom, niemodny, życie, Ameryka, polityka, szansa, model, mentalność, pokora, Chińczycy, Chiny, sztuki walki, medytacja, wizerunek, Ameryka, upojenie, Susan Cain, techno

Niebywałe! Ameryka przywraca do łask odludków, którzy lubią posiedzieć w domu, pomyśleć i są skłonni do strasznie niemodnej ostatnio (przede wszystkim w mediach kobiecych) refleksji. Takich, co to nie chodzą do klubów bo „ciemno, wali techno i nie można poczytać książki”.


A właśnie książka udomowionej prawniczki amerykańskiej Susan Cain „Ouiet: The Power of Introverts in The World That Can't Stop Talking (Cisza: siła introwertyków w świecie, który nie przestaje gadać) ujmuje się za refleksyjnymi i ich prawem do życia. Co więcej widzi w nich szansę dla przetrwania świata! Ech, ja to sobie mogę o tym gadać do upojenia... Nie ma to jak kultura dominująca. I trochę w tym polityki. Ameryka siedzi w kieszeni Chińczyków, więc zaczyna doceniać ich model życia i mentalność – naturalną skłonność do introwertycznych sztuk walki, pracy nad sobą, medytacji. Zauważa, że zamiast się puszyć i dbać o wizerunek warto pomyśleć i przewidywać, a wszystko to z pewną pokorą. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło? A bawić się Chińczycy też świetnie potrafią.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna