SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

OFF, offowowość, youtube, google, madagaskar 3, pogoda, stan wojenny, kultura alternatywna

W wyszukiwarce Google w kwestii kultury najlepiej wyszukuje się Youtube i "Madagaskar 3", a w kategorii wiadomości – pogoda. Kiedy w stanie wojennym i po czytałam książki z drugiego obiegu, chadzałam na alternatywne przedstawienia i koncerty, co wprost nazywało się drugim obiegiem kultury, do głowy mi nie przyszło, że za trzydzieści lat też będę szukała tego co alternatywne.


Cóż, naiwność ludzka nie zna granic! W latach osiemdziesiątych XX wieku wydawało się, że jak już nie będzie komunizmu to wybudujemy nowy wspaniały świat, w którym nam będzie dobrze. Tylko, że szybko się okazało, że dla każdego to co innego znaczy. No i jest, jak jest! Słowa i obrazy zaczęły służyć głównie pieniądzom i jeśli się chce w tym uczestniczyć trzeba myśleć i pragnąć jak w Familiadzie: potocznie. A żeby nie umrzeć z nudów w mainstreamie znowu trzeba szukać ludzi i przedsięwzięć alternatywnych – jak to się dziś mówi – offowych. Szukać, pytać, znać kogoś, kto coś widział. Na szczęście są portale społecznościowe, na których ludzie sobie polecają wydarzenia, są blogi, profile i lajki. Właściwie jest super!

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna