SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Jedni świąt nie lubią, inni wprost przeciwnie - czekają na nie przez większą część roku. Ja lubiłem jak byłem dzieckiem, teraz trochę mniej. Najbardziej męczą mnie przygotowania, które tak naprawdę zaczynają się zaraz po Mikołajkach.


A potem nie lubię tego, że tak szybko mijają święta i że głównie spędzamy je siedząc przy suto zastawionym stole i jedząc, jedząc, jedząc. Staram się mocno ograniczać to obżarstwo, telewizji też mało oglądam, bo bardzo rzadko są premierowe filmy, najczęściej oglądamy powtórki z Kevinem w domu lub w Nowym Jorku na czele. Wolę w tym czasie poczytać książkę lub pójść na spacer na moją ukochaną Królikarnię. Ale od świąt się nie da całkiem uciec. Jeszcze w listopadzie, zaraz po Zaduszkach, ruszają przeróżne akcje promocyjne w sklepach, na ekranach telewizorów non-stop idą reklamy z reniferami, św. Mikołajem, choinkami w tle. Niektóre są bardzo agresywne i namawiają wprost do brania pożyczek z przeróżnych banków, bo tylko wtedy święta będą udane. Tak naprawdę, to właśnie te reklamy najgorzej mi przeżyć.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM CHWILI SPOKOJU I TEGO, ABYŚCIE NIE DALI SIĘ NABIĆ W BUTELKĘ CWANYM BANKOM I NIE BRALI POŻYCZEK NA ŚWIĘTA, BO MOŻE I ŚWIĘTA BĘDĄ SUTE, ALE PO NICH PRZYJDZIE WAM JE SPŁACAĆ. ZALECAM UMIAR. ILE RZECZY MOŻNA MIEĆ, ILE MOŻNA ZJEŚĆ? WESOŁYCH ŚWIĄT I LEKKIEGO NOWEGO ROKU!

 

Sławomir Zygmunt