SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

moraliści, artysta, brutal, chiromanci, lifting, skóra, dłonie, ręce, ręka, dłoń, wróżenie, ciało, kciuk, egoista, kosmetyczka, manikiurzystka, wartswa okluzyjna, kosmetyk, Gwiezdne wojny, Maciej Rogala, Miejska Farma Piękności, Dermika Spa & Salon, paznokcie, manicure, siatka informacyjna, kosmos, mapa życia, palec, władza, głowa, ból, miłość, zdrowie, linia serca, odciski palców, miłość, laptop, wnętrze dłoni, bieżnik, zmysł, wilgotny uścisk, botulina, ADHD, dermatolog, botox, jad kiełbasiany, gruczoły potowe, wróżba, dłonie, ręka, moraliści, chiromancjaMoraliści mówią, że w rękach trzymamy swój los. Chiromanci twierdzą, że jest on na dłoniach wypisany. Lekarze potrafią z dłoni i paznokci dowiedzieć się sporo o naszym zdrowiu, policja nas po nich rozpozna. Kto by pomyślał, że ten kawałek ciała jest taki gadatliwy.


Artysta czy brutal

W czytaniu z kształtu dłoni specjalizują się nie tylko chiromanci. Ich wygląd budzi w nas najprostsze skojarzenia i stereotypy, za pomocą których porządkujemy świat. Dłoń o długich palcach? Dziewięć na dziesięć osób powie: ręka artysty, pianisty, arystokraty. Taki kształt kojarzy się z wyrafinowaniem, subtelnością, smakiem artystycznym lub arystokratycznym pochodzeniem. I dobrze nastawia do człowieka tych, co cenią sobie takie wartości. Szeroka, ale proporcjonalna dłoń ze średniej długości palcami wywołuje wrażenie siły, stateczności, budzi zaufanie. Taką pomocną dłoń wielu chciałoby mieć pod ręką. Natomiast niezbyt lubimy szerokie dłonie o krótkich palcach. Może dlatego, że proporcjami przypomina dłoń dziecka przyczepioną do dorosłego ciała? Mało kto się dziś do tego przyzna, ale ludziom o takich rękach gotowi jesteśmy przypisywać przyziemność, chciwość oraz pokrętny i nie budzący zaufania charakter. Chiromanci radzą zwrócić baczną uwagę na kształt kciuka. Duży i silny oznacza człowieka pewnego siebie i stanowczego, więc może warto się dwa razy zastanowić, zanim z nim zadrzemy. Mały, krótki i gruby informuje, że mamy do czynienia z nieczułym egoistą. Zgięty w kierunku dłoni lub wręcz schowany w pięści? Oj, coś ten gość ukrywa.

Kiedyś męskie dłonie mogły być spracowane i sękate. Dziś muszą być cywilizowane. To znaczy zadbane i wypielęgnowane. Stąd do męskich rąk dobrały się kosmetyczki, manikiurzystki i dermatolodzy estetyczni. Zmarszczki na dłoni? A fe! Atakujemy je laserem o nazwie Fraxel. Wypala naskórek, tworząc setki tysięcy dziurek, które po obkurczeniu się liftingują skórę. Świetlne strzały dźgają komórki wytwarzające kolagen, które zwiększają masę produkcji. Dłonie jak nowe, a na rachunku 2 tys. zł mniej. Kwotę łatwiej przełknąć, kiedy się pamięta, że dobrodziejstwa inwestycji będą trwały 3-5 lat. Wystarczy przetrzymać mniej więcej tydzień, kiedy dłonie są opuchnięte i pokryte strupkami, których nie wolno zrywać. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu co 3-4 godziny trzeba nakładać na skórę specjalne regenerujące preparaty.

Tym, co lasery wolą zostawić bohaterom „Gwiezdnych wojen” pozostaje włożyć ręce do parafiny. Specyfik zastygając na skórze tworzy tzw. warstwę okluzyjną, rozgrzewającą i powstrzymującą ucieczkę wody. Zaschnięty kosmetyk potem się skrusza i dłonie są jak nowe. – Takie zabiegi są świetne dla żeglarzy i wspinaczy – mówi doktor Maciej Rogala z Miejskiej Farmy Piękności w Warszawie.

moraliści, artysta, brutal, chiromanci, lifting, skóra, dłonie, ręce, ręka, dłoń, wróżenie, ciało, kciuk, egoista, kosmetyczka, manikiurzystka, wartswa okluzyjna, kosmetyk, Gwiezdne wojny, Maciej Rogala, Miejska Farma Piękności, Dermika Spa & Salon, paznokcie, manicure, siatka informacyjna, kosmos, mapa życia, palec, władza, głowa, ból, miłość, zdrowie, linia serca, odciski palców, miłość, laptop, wnętrze dłoni, bieżnik, zmysł, wilgotny uścisk, botulina, ADHD, dermatolog, botox, jad kiełbasiany, gruczoły potowe, wróżba, dłonie, ręka, moraliści, chiromancja, specyfikPaznokcie to osobna historia. Ich wygląd sporo mówi o zdrowiu. Poprzeczne bruzdki informują o kiepskim trawieniu, podłużne pokazują słabą pracę jelita cienkiego w którym odbywa się wchłanianie przetworzonego jedzenia do krwi. Miękkie i łamliwe paznokcie mogą być sygnałem zaburzeń pracy tarczycy, białe plamki mówią o nieudolnie wykonanym manikiurze lub kontakcie z rozpuszczalnikami albo o przejściu choroby z gorączką. Stan paznokci krzyczy głośno o standardach dbania o siebie. Dziś panowie obowiązkowo fundują sobie manicure. – Zawsze pytam: na wysoki połysk czy naturalnie? – mówi Olga Górecka, specjalistka pielęgnacji dłoni. Bo można nabłyszczyć paznokcie polerką albo pociągnąć specjalnym lakierem bezbarwnym dla mężczyzn. Większym powodzeniem cieszy się polerka. Panowie, u manikiurzystki nie proście o francuski manicure. Nie ma nic wspólnego z francuskim, wiecie czym.

Siatka informacyjna

Wnętrze dłoni to już czysty kosmos. Linie, wzgórki, cała mapa życia, kariery i miłości. Przez wieki dobry interes dla chiromantów, dziś też nie do pogardzenia. Kiedy zawodzą racjonalne prognozy, a najbardziej wyrafinowane metody wyliczania trendów i wzrostów trafiają kulą w płot, równie dobrze można przepowiadać przyszłość z rysunku linii na dłoniach. Wszystkich zawsze najbardziej ekscytuje linia życia. Okrąża kciuk, biegnąc od nadgarstka w kierunku brzuszka pod palcem wskazującym (wzgórek Jowisza). Długa wcale nie oznacza długiego życia! To tylko znak dużej witalności i dobrego zdrowia. Jeśli masz tę linie podwójną to pewnie kochasz władzę. Gdy jest rozgałęziona z licznymi małymi odnóżkami nie musisz się bać kryzysów, bo oznacza powodzenie w finansach. Warto zerknąć na linię głowy, zaczyna się między palcem wskazującym a kciukiem i biegnie, mniej lub bardziej poprzecznie, w kierunku przeciwległej krawędzi dłoni. Prosta jak drut znamionuje osobę logiczną lub filozofa, długa i mocna należy zapewne do kogoś bystrego, dowcipnego, moraliści, artysta, brutal, chiromanci, lifting, skóra, dłonie, ręce, ręka, dłoń, wróżenie, ciało, kciuk, egoista, kosmetyczka, manikiurzystka, wartswa okluzyjna, kosmetyk, Gwiezdne wojny, Maciej Rogala, Miejska Farma Piękności, Dermika Spa & Salon, paznokcie, manicure, siatka informacyjna, kosmos, mapa życia, palec, władza, głowa, ból, miłość, zdrowie, linia serca, odciski palców, miłość, laptop, wnętrze dłoni, bieżnik, zmysł, wilgotny uścisk, botulina, ADHD, dermatolog, botox, jad kiełbasiany, gruczoły potowe, wróżba, dłonie, ręka, moraliści, chiromancja, specyfikzdolnego i twórczego. Rozgałęziona na końcu mówi o zdolnościach literackich, językowych lub talencie pedagogicznym. Wreszcie linia serca – biegnąca poziomo pod wzgórkami palców. Jeśli dociera do palca wskazującego – murowane szczęście w małżeństwie i miłość. Gdy kończy się pod palcem środkowym świadczy o przewadze rozsądku nad uczuciami i pewnym wyrachowaniu w związkach. Dobrze spojrzeć też co się dzieje pod małym palcem. Jeśli znajdziesz tam rozgałęzienie, zostałeś zdemaskowany: flirciarz z ciebie!