SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, maska, skóra, karnawał, Wenecja, kara, impulsy, nadzór, broń, rytuały, forma, cywilizacja, rytuały, forma, świt, eraMaska prowokuje do blagi. Kusi, by wejść w inną skórę. Wedrzeć się pod jej osłoną tam, gdzie dotąd nie mieliśmy wstępu. Wreszcie zrobić coś, na co sobie nie pozwalamy. Popełnić coś nieprzyzwoitego, coś skraść, kogoś zaatakować i nie ponieść żadnej kary. W każdym z nas są takie impulsy i mądre zwyczaje pozwalały, żeby istniał czas, gdy można sobie na nie pozwolić.


A przynajmniej, żeby mieć poczucie, że możemy sobie pozwolić. Bo dyskretny nadzór nad szaleństwami istniał. Podczas karnawału w Wenecji na przykład nie wolno było nosić masek po zmroku ani mieć przy sobie broni. Strzeżonego... Rytuały były jednak mądre. Tworzyły bezpieczną przestrzeń i formę dla naszych różnych przeżyć, pragnień i impulsów. Ale im dalej szliśmy w cywilizację, traciliśmy rytuały z prymitywniejszych czasów, a nie tworzyliśmy nowych. Może po części dlatego życie nam się trochę pomieszało. Ale podobno nadchodzi świt nowej ery, kiedy wszystko wróci na swoje miejsce.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna