SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

odejmowanie, pustynia, Lawrence z Arabii, dialog, oczyszczająca, ognisko, światło, księżyc, piasek, komórka, pokolenia, ludzie, mądrość, odrodzenie, Chrystus, wydma, zbawca, koczownik, korzystać

Co jest takiego fascynującego w pustyni? Jest czysta. To dialog z filmu "Lawrence z Arabii". Ja dodałabym, że oczyszczająca. Oczy odpoczywają od masy szczegółów atakujących je w miastach. Komórka nie ma zasięgu.


Noc rozświetla ognisko i światło księżyca odbijające się od piasku. Na pustyni wszystko widać wyraźniej, zauważa się więcej, a jeśli ktoś chce, może usłyszeć samego siebie. Nie dziwię się, że pokolenia ludzi na pustyni szukały mądrości i odrodzenia. Nie każdy co prawda jest Chrystusem, by po wyciszeniu wśród wydm zostać zbawcą. Ale kiedy dotknie się prostoty życia koczownika widać jak wiele rzeczy w naszym życiu jest zbędnych, głupich, niepotrzebnych. Nie trzeba ze wszystkiego korzystać tylko dlatego, że jest. 

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna